Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wybierasz się do sklepu ze sprzętem AGD i TV? Już w poniedziałek znikną z nich tzw. „plusy”
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 27.02.2021 21:16

Wybierasz się do sklepu ze sprzętem AGD i TV? Już w poniedziałek znikną z nich tzw. „plusy”

sklepy
fot. pixabay.com/ Michal Jarmoluk

Sklepy RTV i AGD czekają poważne zmiany, a chodzi dokładnie o zmiany w oznaczeniach poszczególnych produktów. Dotychczasowe etykiety zostaną zastąpione tymi, które widzieliśmy już dawno temu – z klas produktów znikną plusy, a zostaną jedynie litery.

O zmianach poinformowało Ministerstwo Klimatu. Chodzi o dostosowanie się do wymogów unijnych.

Sklepy będą musiały dokonać zmian. Zmiany w kategoriach produktów

Przez lata sklepy korzystały ze znanych nam kategorii literowych podczas reklamowania produktów. W pewnym momencie jednak kategorie te otrzymały kolejne plusy – technika szła do przodu, w przeciwieństwie do nadanych klas.

Teraz ten stan ma się zmienić – Ministerstwo Klimatu zamierza zmienić kategorie przypasowane do konkretnych liter.

Znikną więc plusy i powrócą znane nam z wcześniejszych typów sprzętu kategorie literowe, które dotyczyły konkretnych klas produktów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Na co będą musieli przygotować się klienci? Zmiany w klasach produktów

Ministerstwo Klimatu twierdzi, że „urządzenia będą tak samo wydajne, ale w innej klasie oraz mogą mieć zmienione parametry, jak pojemność chłodziarki na skutek zmiany norm określających zasady pomiarów wydajności urządzeń”, jak podaje portal money.pl.

Przede wszystkim należy się przygotować na powrót starych kategorii. Aktualne A+++ zostaną kategoriami B. Podobnie rzecz będzie miała się z innymi produktami.

Warto więc przygotować się i przed chęcią zakupu sprzętu AGD dokładnie zobaczyć, na jakim miejscu plasuje się on po ogłoszeniu nowych wytycznych.

Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące klasy danego produktu, warto zapytać się o nią sprzedawcy. Sklepy będą musiały wyjaśniać klientom te subtelne różnice.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [money.pl]

Tagi: sklep zmiany
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik