Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Niezwykłe, czym w dojrzałym wieku zajęła się Pola Raksa. Lepiej usiądźcie! Całkowita zmiana
Michał Fitz
Michał Fitz 18.06.2023 08:18

Niezwykłe, czym w dojrzałym wieku zajęła się Pola Raksa. Lepiej usiądźcie! Całkowita zmiana

Pola Raksa
fot. kadr z serialu "Czterej pancerni i pies"; Pola Raksa w roli Marusi

Pola Raksa do dziś pozostaje jedną z najbardziej kultowych aktorek w historii polskiej kinematografii. Wszyscy kojarzą ją z roli Marusi w serialu “Czterej pancerni i pies”, ale mało kto może pamiętać, czym zajmowała się potem, gdy już zrezygnowała z występów przed kamerą.

W życiu artystki nadszedł bowiem taki moment, w którym ta postanowiła zmienić profesję. Wciąż była jednak częściowo związana z aktorstwem.

Pola Raksa zrezygnowała z aktorstwa

Pola Raksa w zasadzie od samego początku swojej kariery była uznawana za wzór kobiecego piękna. W związku z tym była przez kolejnych reżyserów obsadzana w podobnych rolach. Przeważnie wcielała się w dobre, delikatne, często potrzebujące pomocy kobiety.

Jej ambicje były jednak duże, dlatego przestały ją satysfakcjonować kolejne podobne propozycje, które do niej spływały. W efekcie postanowiła odpuścić sobie aktorstwo. Nie była jednak w stanie całkowicie zrezygnować z życia artystycznego.

Bardowscy wrócili z wakacji, w takim stanie zastali swój dom. W największym szoku był Jaś, od razu zauważył zniknięcie mebli

Czym zajęła się Pola Raksa

Pola Raksa miała nie tylko wybitną urodę, ale potrafiła się też dobrze ubrać. Jej pasją była moda, dlatego właśnie to nią zajęła się, gdy przestała przyjmować role. Działała jako projektantka, przygotowując kostiumy do różnych spektakli teatralnych.

To jej jednak nie wystarczało, dlatego równoległe o modzie także pisała. Została publicystką “Rzeczpospolitej”, w której prowadziła własną rubrykę dotyczącą strojów i trendów.

Jak dziś żyje Pola Raksa?

Już w momencie rezygnacji z aktorstwa Pola Raksa stroniła od blasku fleszy i jakichkolwiek wywiadów, choć przecież częściowo miała styczność z branżą rozrywkową. Nie lubiła jednak zamieszana, które było z nią związane, dlatego wiele lat temu postanowiła całkowicie uciec z Warszawy.

Osiedliła się w Kałuszynie, gdzie wiedzie spokojne życie. Do dziś zarówno ona, jak i jej najbliżsi konsekwentnie odmawiają wywiadów, dlatego tak naprawdę nie wiadomo, jak żyje i co dziś robi Raksa, poza błogim odpoczywaniem od zgiełku stolicy.

Zobacz zdjęcie:

Pola Raksa pionowa.png
fot. Autorstwa Zofii Nasierowskiej - Polski tygodnik filmowy „Film”, nr 44 (1247) z 29 pażdziernika 1972, 

Źródło: se.pl

Tagi: pola raksa
Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?