Natalia: „Moja siostra okazała się moją matką. Całe życie byłam okłamywana”
Siostra, która okazała się matką. Jak czulibyście się, gdyby okazało się, że przez całe życie byliście okłamywani przez rodzinę? Czy w wyjątkowych sytuacjach można wybaczyć takie zachowanie? To właśnie przydarzyło się Natalii, która napisała do nas wzruszający list: „Moja siostra okazała się moją matką. Całe życie byłam okłamywana”. Poznajcie jej historię.
Natalia niedawno dowiedziała się, że wszystko, co wiedziała o swojej rodzinie, w rzeczywistości było kłamstwem. Kobieta, o której całe życie myślała, że jest jej siostrą, okazała się jej matką. Nie umie jej teraz spojrzeć w oczy. Czy uczucia Natalii są uzasadnione? Jak wy wyobrażacie sobie rozwiązanie takiej sytuacji?
Siostra okazała się jej matką
— Nie mam pojęcia, co mogę zrobić w takiej sytuacji — pisze Natalia. – Nagle okazuje się, że przez całe życie okłamywała mnie nie tylko „siostra”, ale też ludzie, których uznawałam za swoich rodziców. Teraz mam po prostu przyjąć do wiadomości, że tak naprawdę są moimi dziadkami? Chyba wolałam w ogóle tego nie wiedzieć…
— Ostatnio dowiedziałam się, że moja dużo starsza siostra, jest tak naprawdę moją matką — opowiada nam Natalia. — Urodziłam się, kiedy miała 15 lat, więc trafiłam pod opiekę jej rodziców. I ja zupełnie rozumiem, że nie była wtedy jeszcze gotowa na wychowywanie dziecka czy że nie chciała tłumaczyć mi tego, kiedy byłam małym dzieckiem. Ale czekali stanowczo za długo, żeby mnie „uświadomić”! Sama niedługo będę pełnoletnia i uznali, że dopiero teraz mi o tym powiedzą? Chyba wolałabym w ogóle się o tym nie dowiedzieć…
Czy nastoletnia matka ma prawa rodzicielskie? Co na ten temat mówi prawo?
Na temat tego, jak wygląda kwestia nabywania praw rodzicielskich przez osoby niepełnoletnie, wypowiedziała się dla portalu lelum.pl kurator rodzinna Beata Kuchno.
— Osoby niepełnoletnie nie nabywają praw rodzicielskich do dziecka. Wymagane jest ustalenie przez sąd opieki rodzicielskiej dla takiego dziecka. Po 18. roku może ta osoba ubiegać się o powierzenie jej władzy rodzicielskiej nad dzieckiem […]. Jest jeszcze taki przypadek, że jeżeli osoba niepełnoletnia, za zgodą sądu, zawarła związek małżeński z ojcem dziecka, to wtedy nabywa praw rodzicielskich — powiedziała dla lelum.pl kurator rodzinna Beata Kuchno.
Tak jak widać, jedynym sposobem, by uzyskać władzę rodzicielską, jest wejście w związek małżeński. „Należy także zwrócić uwagę, że przepisy prawa rodzinnego nie przewidują możliwości, aby związek małżeński zawarł mężczyzna, który ukończył lat 16, ale jest niepełnoletni”, jak dowiadujemy się z artykułu adwokata Pawła Stachniałeka na stronie adwokat-ilawa.com.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Niepełnoletnia kobieta nie uzyskuje praw rodzicielskich, chyba że wejdzie w związek małżeński.
Ciężko będąc w ciężkim wieku nastoletnim zmagać się z rodzinnymi problemami.
Jak poradzić się z byciem okłamywanym przez rodzinę?
ZOBACZ TAKŻE:
- Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
- Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
- Nie żyje „najszybsza kobieta na czterech kółkach”. Zginęła, próbując pobić rekord prędkości
- Jakie życzenia ślubne dla młodej pary? Przykłady najpiękniejszych życzeń ślubnych
- Przyjaźnili się 60 lat. Po latach przez przypadek odkryli, że są rodzeństwem
- Panna młoda, która skompromitowała się na własnym ślubie. Zrobiono jej jedno zdjęcie, wystarczyło
- W Europie właśnie eksplodował wulkan! Lawa zalewa wszystko, dym zasłonił niebo
- Latami szukał zaginionego psa, zwierzak cierpiał w schronisku. Nagle wyczuł znajomy zapach i oszalał z radości
- Narzeczony na oczach niedowierzającego tłumu powiedział pannie młodej 5 słów. Upadła na ziemię, gdy je usłyszała