Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ratujmy dzieci! Nagranie mrozi krew w żyłach. Ruszyła akcja: „Wszyscy Do Wioseł”
Sara Karmańska
Sara Karmańska 29.11.2023 08:54

Ratujmy dzieci! Nagranie mrozi krew w żyłach. Ruszyła akcja: „Wszyscy Do Wioseł”

Fundacja Legii postawiła na zdrowie psychiczne dzieci, fot. Canva/Evgen_Prozhyrko, Devenorr, Getty Images
Fundacja Legii postawiła na zdrowie psychiczne dzieci, fot. Canva/Evgen_Prozhyrko, Devenorr, Getty Images

Ruszyła kolejna edycja akcji charytatywnej pod nazwą „Wszyscy Do Wioseł”. W czasie jej trwania uczestnicy zbierają fundusze na ważny cel, który posłuży ratowaniu dzieci. 

Ruszyła zbiórka na pomoc dzieciom

Jak przekazała Anna Mioduska, prezeska Fundacji Legii, podczas akcji „Wszyscy Do Wioseł” zbierane są pieniądze na ważny cel społeczny. W poprzedniej edycji zdecydowano o wsparciu fundacji opiekującej się osobami bezdomnymi, Daj Herbatę. W tym roku zdecydowano o wsparciu ważnej organizacji walczącej o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, które jest niezwykle ważną kwestią.

#WszyscyDoWioseł to cykliczna akcja Fundacji Legii, która po raz pierwszy wystartowała w listopadzie 2015 roku. Co roku wybieramy ważny społeczny cel i wspieramy organizację, która działa w tym kierunku. (…) Tegorocznym beneficjentem jest  116 111 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – powiedziała Anna Mioduska, prezeska Fundacji Legii, jak czytamy na stronie internetowej zbiórki. 

Skandaliczna decyzja sądu ws. kata 3-letniego Tomusia? Nie mieści się w głowie, co zrobili z jego wyrokiem! Szokujące słowa Zbysława C. Odebrał życie Maurycemu, a teraz chce wyjść na wolność z jednego powodu

Fundacja Legii postawiła na zdrowie psychiczne dzieci

Jak przekazała Fundacja Legii w poście w mediach społecznościowych, w którym nagłaśniają swoje działania, telefon zaufania dla dzieci i młodzieży jest wyjątkowo ważny w czasach zapaści w psychiatrii dla dzieci i młodzieży. To właśnie na linię 116 111 mogą zadzwonić osoby poszukujące pomocy, dla których czasami 30-minutowa rozmowa z konsultantem jest najdłuższym czasem, jaki otrzymali od dorosłych. 

Każdego dnia ponad 19 młodych osób dzwoni i pisze na telefon zaufania w sprawie myśli, zamiarów i prób samobójczych.

Chętni mogą wesprzeć zbiórkę za pośrednictwem zbiórki online organizowanej w serwisie siepomaga.pl. Można ją znaleźć pod nazwą „#WszyscyDoWioseł 2023 – Razem Dajemy Dzieciom Siłę!”. 

ZOBACZ TEŻ: Tragiczne informacje. Nie żyje ojciec czwórki dzieci. "Podejrzana jest żona", historia wstrząsnęła Polską

Ratujmy dzieci! Nagranie mrozi krew w żyłach

W poście Fundacji Legii załączono także mrożące krew w żyłach nagranie, na którym widać chłopca, który słyszy wiele koszmarnych komentarzy:

 • Eee, fajne ciuszki. Nowa dostawa w lumpie była?
 • Co to w ogóle mają być za oceny? Ręce opadają…
 • Zaraz pójdę po pas i tak ci wleję!
 • Kolegów szukasz? Po co tu przylazłeś?
 • Że niby ja z tobą? Chyba śnisz!
 • Przestań się mazać! Tylko płakać potrafisz.

Z każdym z nich, jego usta zostają zaklejone kolejną warstwą taśmy. Dopiero rozmowa z przedstawicielem telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży sprawiła, że odzyskał swój głos i możliwość opowiedzenia o swoich problemach.

Jeśli znajdujesz się w kryzysie zdrowia psychicznego, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z numerów pomocowych:

 • 800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego,
 • 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży,
 • 116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych,
 • 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych,
 • 800 120 002 – Niebieska Linia, ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie,
 • 112 – w razie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.
Tagi: dzieci