Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Publicznie nazwał Janoszek "patologiczną kłamczuchą". "Najlepiej poprowadzony kit w historii polskich mediów"
Michał Fitz
Michał Fitz 24.05.2023 18:48

Publicznie nazwał Janoszek "patologiczną kłamczuchą". "Najlepiej poprowadzony kit w historii polskich mediów"

Natalia Janoszek
fot. KAPiF

Kilkanaście miesięcy temu głośno zrobiło się o Natalii Janoszek, która miała wrócić z Indii, w których zrobiła niemałą karierę, by zaangażować się w polski show-biznes. Wzięła już nawet udział w najpopularniejszych programach rozrywkowych. Tymczasem popularny dziennikarz wziął pod lupę jej rzekomy, hinduski dorobek.

Krzysztof Stanowski w swoim obszernym, autorskim materiale przedstawił argumenty za tym, że Natalia wcale nie jest gwiazdą Bollywood i wymyśliła fakt, że jest tam sławna.

Czy Natalia Janoszek okłamała opinię publiczną?

Stanowski znany jest z tego, że nie przebiera w słowach i jest bardzo stanowczy w swoich działaniach. Właśnie dlatego nie oszczędzał również Natalii, w sprawie której przeprowadził własne śledztwo. Nazwał ją chociażby “patologiczną kłamczuchą”.

Cały jej wizerunek określił za to mianem “najlepiej poprowadzonego kitu w historii polskich mediów”. Stwierdził też, że tak dobrze wpasowała się w polski show-biznesu, że teraz nikt nawet nie przejmie się tym, że zmyśliła historię, dzięki której się do niego dostała.

Upiorne, co dzieje się na toruńskim osiedlu. Na śmietnik trafiło łóżko po zmarłym. Wtedy się zaczęło

Z jakimi zarzutami mierzy się Natalia Janoszek?

Natalia Janoszek od samego początku podkreślała, że jest w Indiach powszechnie rozpoznawalna. Stanowski twierdzi, że jest inaczej i argumentuje to oglądalnościami filmów, w których Polka występowała. Porównał ilość recenzji w popularnej bazie danych “IMDb” i doszedł do szokujących wniosków.

Jak spostrzegł, filmy z udziałem Natalii wyglądają na skrajnie niszowe, bo mają raptem po kilkadziesiąt recenzji. Tymczasem naprawdę popularna produkcja z tego roku już w kilka miesięcy uzbierała ponad 100 tysięcy opinii. Dodatkowo zorientował się także, że nagrody, którymi szczyciła się Janoszek, wcale nie są prestiżowe. Porównał je do rozdania dyplomów w domu kultury w Płońsku.

Gdybyśmy chcieli przenieść karierę Natalii z Bollywood do Polski, to Natalia byłaby babką potrąconą na pasach w piątym odcinku "W11 - Wydział Śledczy" albo byłaby woźną w czternastym odcinku paradokumentu "Szkoła". (...) To najlepiej poprowadzony kit w historii polskich mediów. Nikt tak profesjonalnie nie zmyślił samego siebie i tak sukcesywnie, brnąc w to kłamstwo, nie doszedł tak daleko, jak Natalia Janoszek powiedział Stanowski w "Dziennikarskim Zerze".

Wikipedia wzięła pod lupę Natalię Janoszek. Informacje o jej dokonaniach są weryfikowane

Śledztwo Stanowskiego najwidoczniej przyniosło zamierzone skutki. Po nagłośnieniu przez niego sprawy, z Wikipedii zniknęły obszerne fragmenty zawierające opisy rzekomych sukcesów Natalii Janoszek. Strona poddała, że muszą zostać poddane weryfikacji.

Obecnie portfolio aktorki nie prezentuje się zbyt dobrze. Zniknęły wzmianki o rolach w hollywoodzkich i bollywoodzikich produkcjach. W związku z tym redaktorzy Wikipedii domagają się, by usunąć nawet sam biogram celebrytki. Wygląda na to, że Natalia Janoszek naciągnęła niektóre fakty o swojej karierze, dzięki czemu jej medialny sukces odbił się echem po całej Polsce — do czasu, aż nie zweryfikował go Krzysztof Stanowski. 

Strona o Natalii Janoszek nie prezentuje się obecnie zbyt okazale"

Natalia Janoszek
fot. pl.wikipedia.org/wiki/Natalia_Janoszek
Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów