Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przykra choroba. Cierpieli na nią Kotulanka, Wiśniewski i Kukiz
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 28.08.2021 15:06

Przykra choroba. Cierpieli na nią Kotulanka, Wiśniewski i Kukiz

Instagram/Michał Wiśniewski, Facebook/Paweł Kukiz i screen z programu TVP Polonia „W Polskę idziemy, czyli jubileusz Wiesława Gołasa”

Życie gwiazd kina i estrady bywa bardzo trudne – presja środowiskowa, rywalizacja i wyczerpujące występy mogą źle wpłynąć na kondycję psychiczną. A od tego krótka droga do chorób i uzależnień – przekonali się o tym między innymi Agnieszka Kotulanka, Paweł Kukiz i Michał Wiśniewski.

Wielu celebrytów zmaga się z różnego rodzaju uzależnieniami. Najczęstszym jest to związane z alkoholem. Obecnie coraz więcej gwiazd przerywa milczenie i mówi wprost o swojej walce z nałogiem.

Jedną z osób, która opowiedziała o tym, jak trudno było uwolnić się od alkoholizmu, jest Borys Szyc – pisaliśmy o tym tutaj. Lista gwiazd, które były uzależnione od alkoholu, jest niestety bardzo długa.

Gwiazdy uzależnione od alkoholu


Agnieszka Kotulanka przypłaciła swoje uzależnienie życiem. Jej przykład wyraźnie pokazuje, że alkoholizm może być chorobą śmiertelną. Sława, jaką przyniosła jej rola Krystyny Lubicz w serialu „Klan” nie pomogła jej wyjść z nałogu.

W końcu w 2013 roku straciła pracę, bo przestała pojawiać się na planie filmowym. Nie zgadzała się też na próby udzielenia jej pomocy. Kiedy wreszcie zgłosiła się do ośrodka leczenia uzależnień, było za późno. Zmarła w 2018 roku na krwotoczny udar mózgu.

Paweł Kukiz popadł w uzależnienie od alkoholu w latach 80. Zaczął wtedy występować jako wokalista zespołu Piersi. Kilka lat temu wyznał w wywiadzie dla Onetu, że w tamtym okresie właściwie nie trzeźwiał.

Kukiz udał się na kurację odwykową i terapię. Dopiero kiedy wyzdrowiał, zaczął na nowo cieszyć się życiem.

Michał Wiśniewski miał w swoim życiu okres, w którym pił równie dużo, co Kukiz. W jednym z wywiadów przyznał się, że potrafił wypijać codziennie butelkę mocnego trunku.

Kiedy uznał, że krzywdzi i siebie, i swoją rodzinę, zdecydował się na wszycie disulfiramu, co zresztą robi do dzisiaj. Rozpoczął też terapię. Udało mu się również przekonać do zaprzestania picia swoją mamę, która także cierpiała na alkoholizm.

Jeśli uważasz, że masz problem z alkoholem, nie wstydź się szukać pomocy i wsparcia. Przeczytaj też nasz artykuł o korzyściach z zaprzestania picia alkoholu – tutaj.

Źródło: Jastrząb Post, Party, Onet

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Popularny lek wycofany ze wszystkich aptek w Polsce

Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem