Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Czwarta tajemnica fatimska. Przepowiednia, która odbiera mowę
Karina Sulich
Karina Sulich 18.05.2020 18:45

Czwarta tajemnica fatimska. Przepowiednia, która odbiera mowę

przepowiednia
Fot. DDP, Unsplash

Przepowiednia, którą podczas objawienia w Fatimie, z ust Maryi usłyszała trójka dzieci, do dziś pozostała zagadką. O czym zdaniem badaczy mówi czwarta tajemnica fatimska? Teologowie nie wykluczają, że nie została ona ujawniona, by nie wzbudzać strachu wśród ludzi, ponieważ zwiastuje naprawdę apokaliptyczne wizje. Patrząc na treść poprzednio upublicznionych przepowiedni, ciężko mieć co do tego wątpliwości!

Maryjna przepowiednia nie została wypełniona

Choć ostatnią tajemnicę fatimską poznaliśmy w 2000 roku, wiele osób twierdzi, że została ona częściowo zatajona. Co od Matki Boskiej usłyszała Łucja i pozostała dwójka młodych pastuszków? 

Zarówno książka Antonia Socci, jak i słowa Benedykta XVI, nie pozostawiają wątpliwości, że maryjna przepowiednia nie została jeszcze wypełniona. Zdaniem teologów treść czwartej tajemnicy fatimskiej mrozi krew w żyłach

Rozenkowa w końcu się przyznała? Tego nie da się ukryć

Przepowiednia w tajemnicach fatimskich

Objawienia, do których dochodziło od 13 maja do 13 października 1917 roku w Fatimie, ukazały trójce pastuszków straszne wizje. Przepowiednia Matki Boskiej zwiastowała wybuch drugiej wojny światowej, prześladowania Kościoła oraz zamach na papieża. Choć Kościół twierdzi, że ujawniono wszystkie tajemnice fatimskie, wiele osób jest innego zdania.

Włoski dziennikarz Antonio Socci w swojej książce Czwarta Tajemnica Fatimska doszedł do wniosku, że Watykan nie ujawnił całej treści trzeciej tajemnicy fatimskiej, ze względu na jej niepokojącą treść. Wiele osób szuka potwierdzenia jego teorii w słowach Benedykta XVI.

Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona – powiedział papież w 2010 roku w Fatimie - Jaką prawdę, zdaniem badaczy, skrywa przepowiednia Matki Boskiej?

Czwarta tajemnica fatimska

Trzecia wizja, która miała być przeznaczona wyłącznie dla papieży, zdaniem badaczy zawiera dwie części, a jedna z nich ma być skrupulatnie chowana przez sam Watykan. Jak twierdzą teologowie i badacze pisma, ostatnia przepowiednia może być związana z przyszłością i konsekwencjami, jakie będzie musiał ponieść cały świat, a zawarte w niej apokaliptyczne wizje mogłyby wzbudzić zbyt duży lęk w ludziach i wstrząsnąć wiernymi. Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy?

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów