Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Prezydent podjął decyzję, Polacy mogą dostać nawet 4200 zł. Trzeba się spieszyć, jest warunek
Angelika Bielska
Angelika Bielska 22.06.2020 14:43

Prezydent podjął decyzję, Polacy mogą dostać nawet 4200 zł. Trzeba się spieszyć, jest warunek

Wyniki wyborów
Fot. Piotr Molecki/East News,Warszawa, 04.06.2020. Sejm

Prezydent Andrzej Duda jest inicjatorem dodatku solidarnościowego. Jak wiadomo, pandemia koronawirusa, która zaatakowała nas znienacka, zmieniła sytuację krajową, gospodarczą i finansową, co mocno odczuł każdy z nas. Niektórzy nawet stracili pracę. Prezydent podjął decyzję, dotyczącą pomocy w czasach koronawirusa. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował na swojej stronie internetowej, o kolejnych działaniach antykryzysowych.

Nowy projekt kierowany jest do osób, które zostały bez pracy w czasie koronawirusa. 1400 złotych miesięcznie – to kwota, na którą mogą liczyć. Co należy zrobić, by uzyskać pomoc państwa? Do kiedy mamy czas, by ubiegać się o pieniądze? Te i inne odpowiedzi znajdziecie poniżej. Te rzeczy warto wiedzieć!

Prezydent nadchodzi z pomocą

Pomoc państwa to dodatek solidarnościowy, preznaczony dla osób, które straciły pracę na skutek wirusa COVID-19 – po 15 marca 2020 roku. Kolejnym warunkiem jest umowa o pracę – trwająca co najmniej 60 dni w 2020 roku, a co za tym idzie podleganie ubezpieczeniom społecznym. Pomoc przysługuje także osobom, zarejestrowanym w urzędzie pracy – na czas pomocy zostanie zawieszone dotychczasowe świadczenie z urzędu pracy.

Na wsparcia państwa nie mogą natomiast liczyć osoby, które pracują na umowie zlecenie, o dzieło, ani ci z własną działalnością gospodarczą. Przepis został uchwalony przez Sejm w piątek w nocy. O jakiej kwocie mowa? 1400 złotych miesięcznie będzie przysługiwało, w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r., co daje 4200 zł.

  1. 12 000+ dla polskich emerytek. Od stycznia ZUS ma przelać zawrotne kwoty na konta
  2. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  3. Marta Kaczyńska ma dziś okrągłe urodziny. Ciężko uwierzyć, ile naprawdę ma lat

To musisz wiedzieć

Aby móc liczyć na pomoc, wniosek należy złożyć do końca czerwca. Wtedy będzie można się ubiegać o dodatek za obecny miesiąc – czerwiec. Wniosek będzie można złożyć jedynie drogą elektroniczną, za pośrednictwem portalu Platforma Usług Elektronicznych ZUS – w zakładce wniosek EDS.

ZUS jest zobowiązany do wypłaty dodatku solidarnościowego w ciągu 7 dni – czas ten będzie liczony od wyjaśnienia każdej okoliczności, niezbędnej do przyznania dodatku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus

W obecnych czasach niezbędna jest każda pomoc.

andrzej duda

Prezydent Andrzej Duda pomyślał o poszkodowanych przez koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zapytali Małgorzatę Trzaskowską o Agatę Dudę. Wbiła jej szpilę
  2. Krok od katastrofy. Zakaz kąpieli w morzu. Zatrważające informacje z okolic Morza Czarnego
  3. Kierowco. Duże zmiany na stacjach benzynowych, każdy Polak będzie musiał się dostosować
  4. IMGW ostrzega w poniedziałek. Wydano alerty trzeciego, najwyższego stopnia
  5. Tragedia, nie żyje Bernard Grupa. Syn przekazał smutną wiadomość
  6. 4-latek zmarł na ciężki nowotwór. 3 lata później jego mama dostała od niego porażającą wiadomość

Źródło: fakt.pl

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego