Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wyznania instruktorów na prawo jazdy: „Zgłosiła się do mnie 90-latka, kiedy wyjechała na drogę, pożałowałem”
Martyna Derdak
Martyna Derdak 23.11.2019 22:04

Wyznania instruktorów na prawo jazdy: „Zgłosiła się do mnie 90-latka, kiedy wyjechała na drogę, pożałowałem”

ministerstwo
fot. pixabay.com

Prawo jazdy to rzecz, którą nikt nie otrzyma za wdzięk i sympatię. Wymagane są tutaj specjalne umiejętności, które nie każdy odziedziczył w genach. Na kursie przygotowującym do egzaminu na prawo jazdy dochodzi często do wielu sytuacji, które mogą zagrażać naszemu życiu, a nawet wystraszyć innych uczestników ruchu!

Prawo jazdy to dokument, który wydawany jest przez odpowiednie organy, aby potwierdzić uprawnienia jego posiadacza do prowadzenia pojazdów. O taki dowód czasami trzeba walczyć naprawdę bardzo długo. W końcu nie każdy jest urodzonym kierowcą.

Kurs na prawo jazdy to nie lada wyzwanie

Kurs prawa jazdy bywa naprawdę stresujący zarówno dla kursanta, jak i instruktora. Prowadzenie samochodu jest ogromną odpowiedzialnością, dlatego też wiele osób ma duży problem z opanowaniem stresu, zwłaszcza na egzaminie.

Bardzo dużego wyzwania podejmuje się każdy instruktor, który robi wszystko, aby jego kursant czuł się bezpiecznie, a zarazem pewnie za kierownicą. Taka nauka nie zawsze jest tak prosta, jak mogłoby się to wydawać.

prawo jazdy

Jeden z użytkowników forum reddit.com zaproponował, aby internauci podzielili się ze swoimi doświadczeniami związanymi z kursem na prawo jazdy. W swoich odpowiedziach mieli przywołać wyjątkowo stresujące momenty z życia potencjalnych kierowców. Niektóre historie są na tyle szokujące, że nie potrafimy ich sobie nawet wyobrazić!

Wyznania instruktorów jazdy

Jeden z internautów opowiedział historię o mężczyźnie, który podczas egzaminu, przejechał bez zatrzymania się przez 3 znaki stop. Po ostatnim razie egzaminator nie wytrzymał i nakazał zatrzymać się na poboczu. Okazało się, że mężczyzna wcale nie chciał zdawać na prawo jazdy – został zmuszony przez rodzinę. Dla świętego psoskoju postanowił oblać.

prawo jazdy

Jak można się domyślić, to nie pierwsza taka sytuacja, w której mężczyzna w podeszłym wieku narozrabiał na ulicy. Jeden z kursantów mógł narobić naprawdę ogromnych szkód.

– Zgłosiła się do mnie 90-latka, kiedy wyjechała na drogę od razu pożałowałem. Kazałem jej skręcić “kiedy będzie bezpiecznie”. Gdy to zrobiła, o mało co nie rozjechała pieszego i wjechała na pas pod prąd, prawie zderzając się z innym pojazdem, który zatrzymał się, żeby go przepuścić. Roześmiała się i wyjaśniła, że wydawało jej się, że to droga jednokierunkowa.

Nie lada wyzwanie mają, także instruktorzy. Jedna z internautek postanowiła podzielić się historią z życia jej członka rodziny.

– Mój dziadek był instruktorem jazdy i egzaminatorem. Jedna z jego kursantek zapomniała, w którą stronę kręci się kierownicą i wylądowali w rowie- wspomina dziewczyna.

Egzamin na prawo jazdy wymaga czasami naprawdę wielu godzin spędzonych na kursie. Niektórzy na forum zaznaczyli, że udało im się otrzymać dokument dopiero przy 6, a nawet 8 podejściu. Czy wy też mieliście takie problemy?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

prawo jazdy

Kurs na prawo jazdy może przysporzyć wielu problemów.

Trzeba być wyrozumiałym, ponieważ nie każdy jest urodzonym kierowcą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lidl pospiesznie wycofuje ze sprzedaży podstawowy produkt. Może wywołać raka
  2. Badanie krwi jest w stanie powiedzieć o Tobie więcej niż myślisz. Poznaj siebie
  3. Panna młoda po ślubie obudziła się nie w swojej sypialni. Była przywiązana do łóżka
  4. Miała już dość uszczypliwych uwag teściowej. Obmyśliła zemstę, która wymknęła się spod kontroli
  5. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  6. Informacja gdzie mieszka Kasia Figura zdumiała wszystkich. Ale bardziej powala jak mieszkała Kalina Jędrusik

źródło: popularne.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania