Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wiadomo, co zrobił Tomasz Komenda po odebraniu zadośćuczynienia
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 22.02.2024 09:16

Wiadomo, co zrobił Tomasz Komenda po odebraniu zadośćuczynienia

Tomasz Komenda
AKPA; Tomasz Komenda zrobił to po odebraniu odszkodowania

W środę 21 lutego media obiegła smutna informacja dotycząca śmierci niesłusznie skazanego przed laty Tomasza Komendy. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat, odsiadując wyrok za zbrodnię, której nie popełnił. Otrzymał wielomilionowe odszkodowanie za wyrządzone krzywdy. Wiadomo, na co wydał część otrzymanej gotówki.

Tomasz Komenda nie żyje

Nie żyje Tomasz Komenda. Zmarł w środę 21 lutego w wieku 46 lat. Informację o śmierci mężczyzny podał dziennikarz TVN Grzegorz Głuszczak. W mediach od dłuższego czasu pojawiały się informacje dotyczące choroby, z którą miał zmagać się niesłusznie osadzony. Mówiło się, że walczy z nowotworem płuc.

Tomek zmarł z samego rana. Wiem, że Tomek od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Zmarł w wyniku długiej choroby, z którą walczył od pewnego czasu - mówił dziennikarz na antenie TVN24.

Tomasz Komenda
fot. AKPA;Tomasz Komenda zrobił to po odebraniu odszkodowania
Tomasz Komenda miał dziecko. Łza się kręci po słowach jego matki

Tomasz Komenda otrzymał wielomilionowe zadośćuczynienie

W 2004 roku Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie oraz zamordowanie 15-letniej Małgosi, która 31 grudnia 1996 roku bawiła się w okolicznej dyskotece. Mężczyzna nigdy nie ukrywał, że pobyt w więzieniu był dla niego strasznym doświadczeniem.

W 2018 roku został warunkowo zwolniony, a po pewnym czasie Sąd Najwyższy orzekł o jego pełnym uniewinnieniu. W 2021 roku przyznano mu niemal 12 milionów złotych zadośćuczynienia oraz ponad 800 tysięcy złotych odszkodowania za niesłusznie spędzone 18 lat w więzieniu.

Tomasz Komenda
fot. KAPIF; Tomasz Komenda zrobił to po odebraniu odszkodowania

Co Tomasz Komenda zrobił z odszkodowaniem?

Tomasz Komenda wprawdzie otrzymał niebotyczne odszkodowanie za niesłusznie spędzone 18 lat w więzieniu, jednak mówił wprost, że te pieniądze nigdy nie przywrócą mu brutalnie odebranych młodzieńczych lat. A co mężczyzna zrobił z otrzymanymi pieniędzmi? Okazało się, że tuż po tym, jak znalazły się na jego koncie, część z nich postanowił wypłacić. W jakim celu?

Kiedy otrzymał odszkodowanie, następnego dnia poszedł do banku wypłacić milion - specjalnie dla niego zamknięto oddział banku - pieniądze zaniósł mamie - informowała “Polityka”.

Tomasz Komenda
fot. KAPIF;Tomasz Komenda zrobił to po odebraniu odszkodowania

Źródło: Polityka