Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Od samego rana Polsat przekazuje fatalne informacje. Polacy muszą dziś uważać
Karina Sulich
Karina Sulich 17.08.2020 09:40

Od samego rana Polsat przekazuje fatalne informacje. Polacy muszą dziś uważać

Agnieszka Włodarczyk
fot. Lelum.pl

Jak zapowiedział Polsat, poniedziałek 17 sierpnia przyniesie gwałtowne zmiany. Choć wydaje się, że dzień będzie można zaliczyć do słonecznych i pogodnych, nic bardziej mylnego. Miejscami może być bardzo niebezpiecznie. Polacy, po fali upałów, pora przygotować się na nagłe załamanie pogody.

Polsat przekazał fatalne informacje. W Polsce sytuacja jest bardzo dynamiczna i jak się okazuje, szczególnie dziś musimy przygotować się na ogromne zmiany. Niestety, wiele osób może odczuć je na własnej skórze. Po ostatnich tygodniach końcówka sierpnia przyniosła niespodziewany zwrot akcji i wiele wskazuje na to, że tak już zostanie.

Polsat: burze z gradem

Opady i burze wystąpią w znacznej części kraju. Jak się okazuje, ominą jedynie północne regiony Polski. I choć upalne dni już za nami, sytuacja pogodowa będzie dla wielu bardzo ciężka. Dodatkowo, w poniedziałek 17 sierpnia będzie naprawdę niebezpiecznie.

Choć deszcze mają być przelotne, lokalnie będzie towarzyszył im opad gradu o średnicy do 3 centymetrów, a także silne porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Niestety, tak silne i nagłe zmiany wielu z nas odczuje na własnej skórze.

  1. Ujawniono całą prawdę o mamie Madzi. Jej najgłębsze tajemnice są zatrważające
  2. Gwiazda „Na Wspólnej” otarła się o śmierć, niespodziewanie zasłabła na planie serialu. „Przez kilka godzin żyłam na sztucznym sercu”

Polsat. Pogoda dla Polski

Jak informuje Polsat, pora pożegnać się z upałami, choć nie oznacza to, że temperatura na termometrach diametralnie spadnie. W całej Polsce powinniśmy spodziewać się od 24 do 26 stopni Celsjusza. Na południu do 27. Niestety, będzie parno i duszno.

Taka zamiana pogody to również problem dla meteopatów. W poniedziałek 17 sierpnia ciśnienie będzie powoli spadać i choć warunki biometeorologiczne początkowo będą sprzyjające, to pogorszą się podczas opadów. Meteopaci dziś w szczególności mogą odczuć bóle głowy, senność i rozkojarzenie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Burze możliwe są niemal w całej Polsce, ale najbardziej prawdopodobne są w południowej połowie. Będą związane z nimi opady deszczu do 30mm, miejscami do 40mm, porywy 80-90km/h i grad.

W południowo-wschodniej części oraz w górach możliwe są kumulacje sum opadów do 50-60mm.#IMGW pic.twitter.com/qjfKmW7i1u

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) August 17, 2020

Polacy muszą przygotować się na nagłe załamanie pogody. Jak się okazuje, nastąpi ono już dziś.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy już nie mają co się łudzić. Rząd premiera Morawieckiego podjął ostateczną decyzję
  2. Matka wyrzuciła noworodka przez okno. Wstrząsające doniesienia z polskiej wsi
  3. Sylwia Bomba pokazała zdjęcie męża z córeczką. Zostali okropnie obrażeni, kobieta nie wytrzymała
  4. Żona zgubiła pierścionek od ukochanego męża. 7 lat po jego śmierci synowa dokonała niesamowitego odkrycia
  5. Ekspresowe racuchy z jabłkami. Niebiański smak dzieciństwa, przepis jak za dawnych lat

źródło: Polsatnews.pl

Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces