Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Od 1 lipca ceny ulegną drastycznej zmianie. Wszystko przez nową matrycę podatku VAT, Polacy nie będą zachwyceni
Kinga Majewska
Kinga Majewska 18.06.2020 15:23

Od 1 lipca ceny ulegną drastycznej zmianie. Wszystko przez nową matrycę podatku VAT, Polacy nie będą zachwyceni

Jak oszczędzać pieniądze
unsplash.com Dil

Polacy nie będą zachwyceni tą informacją. Od 1 lipca bieżącego roku zostaną wprowadzone zmiany w podatku VAT, będzie wówczas obowiązywać nowa matryca, która ma na celu uproszenie stawek. Jak podaje portal GK24.pl, przełoży się to na wzrost podatku niektórych towarów oraz obniżkę innych. Wiemy, za co zapłacimy więcej.

Zmiany, o których muszą wiedzieć Polacy, miały zostać wprowadzone w życie z początkiem kwietnia. Nastąpiły jednak opóźnienia wywołane epidemią koronawirusa w naszym kraju. Rzekomo chciano dać wszystkim firmom czas na przygotowanie się do zmian.

Za co Polacy zapłacą więcej?

Polacy zapłacą więcej przede wszystkim za drewno opałowe, które z 8 procent VAT wzrośnie od 1 lipca aż do 23 procent. Dodatkowo ucierpi branża restauracyjna, która skupuje lód używany do celów spożywczych i innych celów chłodniczych. W tym wypadku także jego VAT wzrośnie aż o 15 procent.

To niestety nie koniec złych wieści. Owoce morza takie jak homary, krewetki czy ostrygi, staną jeszcze droższe. Ich VAT zwiększy się aż o 18 procent. Z 5 do 8 procent skoczy także cena niektórych przypraw nieprzetworzonych. Ostatnio informowaliśmy także, że jeśli nie segregujesz śmieci, Twoje opłaty drastycznie wzrosną. Sprawdź, jak temu zaradzić.

  1. Ma 62-lata i figurę dwudziestolatki. Wyjawiła sekret swojej figury, mężczyźni błagają ją o randkę
  2. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
  3. Uwielbiany aktor oskarżony o zgwałcenie trzech kobiet. 44-letniemu gwiazdorowi grozi 45 lat więzienia

Za co Polacy zapłacą mniej?

Polacy zapłacą mniej m.in. za musztardę czy słodką paprykę, ich VAT bowiem zostanie obniżony z 23 procent na 8. Wielbiciele orzechów także będą mieć nie lada gratkę, gdyż niektóre z nich spadną o 3 procent.

Zamiast trzech stawek VAT-u, które do tej pory dotyczyły pieczywa i ciastek, zostanie wprowadzona jedna stawka, opiewająca na 5 procent. Spadną także ceny produktów takich jak: cytrusy, tampony, pieluchy, żywność homogenizowana czy produkty dla niemowląt i dzieci.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

polacy

Od 1 lipca Polacy zapłacą więcej za owoce morza.

polacy

Drastycznie wzrośnie także cena za lód.

polacy

Cytrusy z kolei będzie można zakupić za mniejszą kwotę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego
  2. Stało się. Zamykają szkoły, restauracje, odwołali 1500 lotów. Porażające wiadomości, których wielu się obawiało, z Chin
  3. Edyta Górniak okłamała TVP? Wypłynęły niewiarygodne informacje, jej największa tajemnica wyszła na jaw
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Zemścił się w jej urodziny w najzłośliwszy możliwy sposób
  5. Anna Lewandowska wyprzedaje garderobę. Wiemy gdzie i za ile, ceny zwalają z nóg
  6. Nagle siostra panny młodej podeszła do ołtarza. Nie mieści się w głowie, co pan młody zrobił na oczach wszystkich gości

źródło: gk24.pl

Tagi: ceny polacy vat
Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów