Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Koniec, niestety. Polacy będą zdruzgotani przez najnowsze zmiany
Karol Osiński
Karol Osiński 10.09.2020 19:06

Koniec, niestety. Polacy będą zdruzgotani przez najnowsze zmiany

obostrzenia
fot. lelum.pl

Niebawem może zapaść oficjalna decyzja, z której najprawdopodobniej Polacy nie będą zadowoleni. Nadchodzą zmiany, które spowodują całkowitą rewolucję. Niewykluczone, że stanie się to w najbliższym czasie.

Polacy powinni przygotować się na nadchodzące zmiany. Wygląda na to, że wszystko, co dobre szybko się kończy. Już wkrótce zapadnie oficjalna decyzja, która może wywołać niezadowolenie wielu rodaków. Niektóre sprawy odchodzą w zapomnienie, przed nami rewolucja.

Polacy muszą być przygotowani na zmiany

Portal biznes.interia.pl podał najnowsze informacje dotyczące zysków popularnej na skalę europejską Grupy Azoty. Jak podaje portal, ceny gazu ziemnego w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, wzrosły o ponad 100 procent. Według prezesa Grupy Azoty Wojciecha Wardackiego niskie ceny tego surowca to już przeszłość.

— Jeśli porównamy ceny gazu z 10 lipca i 10 września to widać, że gaz podrożał ponad 100 proc. Rolnicy i odbiorcy, którzy czekają na spadek cen nawozów, mają błędne przeświadczenie. Na ten element uczciwie zwracamy uwagę — powiedział prezes grupy Wojciech Wardacki podczas czwartkowej konferencji prasowej Grupy Azoty, jak cytuje go biznes.interia.pl.

  1. Przykra wiadomość o Sandrze i Krzyśku z „Gogglebox”. To koniec
  2. Bulwersujące sceny w Dzień dobry TVN. Widzowie nie wytrzymali, posypały się gromy

Przewidywania cen gazu

Jak podaje również portal, zyski wspominanej wyżej grupy chemicznej w drugim kwartale 2020 roku wyniosły 57,1 milionów złotych zysku netto, wynika bezpośrednio z ich raportu półrocznego. Wcześniejsze szacunki firmy wskazywały na 70,1 milionów złotych, to aż o 13 milionów mniej.

Grupa wskazuje również na to, że na razie nie odnotowali oni żadnego istotnego zaburzenia realizacji planu sprzedaży kontraktowej ani większych opóźnień w płatnościach kontrahentów, dlatego sytuacja cenowa nadal pozostaje stabilna.

— Kolejne wyłączenia produkcji przez podmioty w łańcuchu wartości segmentu spowodowały spotęgowanie zaburzenia równowagi popytowo-podażowej i wpłynęły na spadek cen i przychodów ze sprzedaży kaprolaktamu i poliamidów — mówił prezes spółki.

Dodawał również, że ta sytuacja została zachwiana przez koronawirusa, dlatego można spodziewać się znacznych wzrostów cen gazu.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

polacy

Prezes Grupu Azot podał ważne informacje (zdjęcie poglądowe).

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana aktorka, znana z największych hitów na TVP, TVN i Polsacie
  2. Porażające słowa premiera Morawieckiego. Mówi o nowych obostrzeniach
  3. Przepowiednie dla Polski. Jasnowidz wyjawił, co stanie się w 2020. Porażające
  4. Żona skarżyła się na ogromny ból brzucha. Gdy lekarze podali przyczynę, mąż złożył pozew o rozwód
  5. Dagmara Kaźmierska błaga o pomoc. Trwa dramatyczna walka z czasem
  6. Śliwki Uleny wielu kojarzą się z słodkim czasem dzieciństwa. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z ich niesamowitych właściwości

Źródło: biznes.interia.pl

Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów