Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pogrzeb przerwało nagłe pukanie z trumny. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia, kiedy ją otworzyli
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 14.12.2022 15:45

Pogrzeb przerwało nagłe pukanie z trumny. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia, kiedy ją otworzyli

trumna
fot. MagMos/canva.com

Podczas pogrzebu doszło do bezprecedensowej sytuacji. Pogrążeni w żałobie bliscy żegnali zmarłą, kiedy nagle rozległo się pukanie. Na oczach wszystkich trumna została otwarta, to co zobaczyli w środku, mroziło krew w żyłach. Nagranie stało się hitem w sieci. 

36-letnia Isabel Cespedes Callaca z Peru zginęła w wypadku samochodowym — a przynajmniej tak przekazano bliskim. W to, co wydarzyło się podczas pogrzebu, aż trudno byłoby uwierzyć, gdyby do sieci nie wyciekło nagranie.

Pogrzeb przerwał hałas. Kiedy trumna została otwarta, żałobnicy zamarli

Wszystko działo się pod koniec kwietnia w mieście Lambayque w Peru. Isabel wraz ze szwagrem i trójką siostrzeńców uczestniczyła w wypadku samochodowym. Młodsi odnieśli poważne rany, dwójki dorosłych nie udało się uratować. Przynajmniej tak zdawało się lekarzom, którzy stwierdzili zgon także u 36-latki.

O tym, jak fatalna była ich diagnoza, bliscy dowiedzieli się podczas pogrzebu. Trumna miała za moment spocząć w ziemi, a tymczasem do uszu zebranych dobiegło pukanie. Natychmiast otwarto wieko, żałobnicy pobledli. „Zmarła” się obudziła, wybuchło zamieszanie.

Media obiegło nagranie — widać na nim jak, przy kanonadzie okrzyków i lamentów odkryta skrzynia została biegiem wyniesiona poza oszalały tłum. Niosący ją policjanci stanowczo odmawiali dostępu, jednak widać było, że w otwartej trumnie ktoś leży.

Ranna 36-latka obudziła się w trumnie

Isabel została błyskawicznie przetransportowana do miejscowego szpitala, gdzie podjęto rozpaczliwe próby podtrzymania życia za pomocą aparatury. Niestety, nie udało się. 36-latka została ponownie uznana za zmarłą — tym razem na pewno.

Rodzina obwołała zdarzenie cudem, jednocześnie obwiniając lekarzy o błędnie postawioną diagnozę. Pojawiły się spekulacje, że po wypadku Isabel zapadła w śpiączkę, jednak przy odpowiedniej opiece medycznej miała szansę z niej wyjść.

Bliscy wskazują, że to brak opieki medycznej i katastrofalne zaniedbanie było prawdziwą przyczyną zgonu. Mówi się też o „syndromie łazarza”, czyli samoistnym przywróceniu krążenia po pozornym zastopowaniu akcji serca.

Takie sytuacje zdarzały się już w wielu miejscach na świecie. Wystarczy przywołać przykład 3-letniej Camili z Meksyku, u której podczas pogrzebu zauważono ruch oczu, czy 75 letniego obywatela Chin, który był zbyt wycieńczony, by poruszać się i mówić, wobec czego został przez rodzinę uznany za zmarłego i niemal pochowany żywcem.

@otempo
_FATO INESPERADO – A peruana Rosa Isabel Céspedes Callaca pegou os familiares dela de surpresa após „ressuscitar” durante o próprio velório, que ocorreu em 26 de abril, em Ferreñafe, no Peru.
A mulher havia se ferido em um acidente de carro. pic.twitter.com/2O8NivMdki

— Polyana (@Polyana28390681) May 4, 2022

trumna
trumna
trumna

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. Najpierw napadł na Gąsowskiego i go okradł. Ciężko uwierzyć, co stało się chwilę później. Fani zamarli

Źródło: Medonet

Tagi: pogrzeb trumna
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania