Lifestyle.Lelum.pl > Programy > "PnŚ": "zaczynamy tematem smutnym". Zatrwożony Tomasz Kammel poprosił gości o słowa nt. dużego problemu społecznego
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 02.05.2023 16:09

"PnŚ": "zaczynamy tematem smutnym". Zatrwożony Tomasz Kammel poprosił gości o słowa nt. dużego problemu społecznego

Tomasz Kammel
fot. kadr z programu "Pytanie na Śniadanie"

W “Pytaniu na Śniadanie” Tomasz Kammel wraz z Idą Nowakowską poruszyli bardzo ważny temat. Po jednej z przerw reklamowych prowadzący oraz goście rozpoczęli debatę o poważnym i dużym społecznym problemie.

 - Zaczynamy tematem smutnym, ważnym, ale i bardzo ciekawym - takimi słowami transmisję wznowił prezenter. 

Dyskusja dotyczyła samotności, która towarzyszy wielu osobom. Nie zawsze jest to coś złego, ale nadmiar czasu spędzanego samemu może stać się kłopotem.

Tomasz Kammel poruszył temat samotności w "PnŚ"

Gośćmi duetu Tomasz Kammel & Ida Nowakowska byli Julia Kawalec, która jest psychoterapeutką oraz Jakub Woźniak, czyli dietetyk. Dziennikarka przyznała, że najnowsze badania wykazały nawet, ile czasu spędzanego samotnie to już za dużo. Okazuje się, że samotność może wyniszczać, tak, jak głód.

8 godzin dziennie spędzanych samemu może być dla organizmu bardzo wyniszczające. Pomimo tego, że jest to czas, w którym często lepiej nam się myśli i można zrobić coś kreatywnego, to można uznać, że z samotnością jest, jak ze wszystkim, czyli w nadmiarze może zaszkodzić.

Nie żyje Zbigniew Jakubek. Ceniony pianista miał tylko 61 lat

Tomasz Kammel z ważnym pytaniem w "PnŚ"

- 8 godzin w samotności sprawia, że czujemy się fizycznie zmęczeni i zaczynamy się dekoncentrować - powiedziała psychoterapeutka.

Tomasz Kammel zapytał, czy zwierzęta mogą sprawić, że człowiek będzie czuł się mniej samotny. 

 - Zwierzęta mogą regulować nasz poziom stresu, ale jest to inny kontakt społeczny - odpowiedziała Julia Kawalec.

Okazuje się, że nawet kontakt ze znajomymi w mediach społecznościowych, może czasem zapewnić odpowiednią ilość kontaktu międzyludzkiego. Choć nie zawsze, bo jak wiadomo najważniejszy jest kontakt bezpośredni.

Tomasz Kammel daje ważne rady swoim fanom

Jako przykład kraju mocno dotkniętego samotnością Tomasz Kammel podał Japonię, bo tam badania wykazują, że społeczeństwo się starzeje, a to właśnie osoby starsze mają największy kłopot z samotnością, co potwierdziła obecna w studiu psychoterapeutka.

To nie pierwszy raz, kiedy prowadzący “PnŚ” porusza jakiś ważny społecznie problem. W ramach serii “Kammel czanel” na swoich mediach społecznościowych prezenter nagrywa krótkie filmiki. W ostatnim z nich podpowiedział, jak radzić sobie z osobami złośliwymi.

Tomasz Kammel
fot. KAPiF
Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?