Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Piotr Zelt usłyszał wyrok! W tle konflikt z urzędnikiem państwowym
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 12.03.2024 08:09

Piotr Zelt usłyszał wyrok! W tle konflikt z urzędnikiem państwowym

Piotr Zelt
Fot. KAPiF

W poniedziałek 11 marca Piotr Zelt usłyszał wyrok. Proces, który już od jakiegoś czasu toczył się za zamkniętymi drzwiami, miał rozstrzygnąć, czy aktor znieważył swoją wypowiedzią byłą rzecznik prasową Komendanta Głównego Straży Granicznej, Annę Michalską. Czy Piotr Zelt ma powody do radości?

Kontrowersyjny wpis Piotra Zelta

Jeszcze kilka lat temu Piotr Zelt był jednym z najpopularniejszych polskich aktorów, którego fani kojarzyli z takich produkcji jak “Kiler”, “Komisarz Bond i Oko Sprawiedliwości” czy “13 Posterunek”. Występ w tym ostatnim szczególnie zapadł Polakom w pamięć; artysta do dziś jest głównie kojarzony z rolą Arniego, którego wówczas odegrał. W ostatnim czasie wycofał się jednak ze świata show-biznesu. Mimo to dalej pozostaje aktywny w mediach społecznościowych, gdzie wypowiada się na bieżące tematy.

Na początku listopada 2021 roku na Facebooku Piotra Zelta ukazał się kontrowersyjny wpis. Aktor postanowił odnieść się do sytuacji na granicy. W tym celu opublikował zdjęcie Rzeczniczki Straży Granicznej, Anny Michalskiej, do którego dodał podpis:

Pani 'rzecznik' Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS.

Post aktora odbił się w sieci szerokim echem, natomiast sam aktor został podany do sądu. PAP przekazał, że w maju ubiegłego roku Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie sformułował zarzuty, natomiast sam proces rozpoczął się w październiku. Jak skończyła się ta sprawa?

Kochanka Piotra Zelta urodziła dziecko innego, później wyszła za miliardera. Jak dziś żyje Monika Ordowska? Miał być ślub, nagle uciekł jej niemal sprzed ołtarza. Piotr Zelt upokorzył Ewę Gawryluk

Piotr Zelt nie zgadzał się z aktem oskarżenia skierowanym w swoją stronę

Od samego początku tej głośnej sprawy Piotr Zelt utrzymywał, że jego zdaniem nie doszło do wykroczenia. Twierdził, że jego budzący wiele emocji wpis był krytyką polityki rządu, a nie bezpośrednim atakiem na Rzeczniczkę Straży Granicznej.

Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli – tłumaczył w rozmowie z “Plejadą”.

Publicznie również postanowił odnieść się do faktu, że zostało wobec niego wszczęte postępowanie sądowe.

Chcę podkreślić, że mój komentarz dotyczący zachowania rzecznik Straży Granicznej odnosił się do konkretnej osoby i jej zachowania, unikania odpowiedzi na zadane pytania, mijania się z prawdą, dotyczył sprawy dzieci wywiezionych do lasu i aroganckiego traktowania rozmówców. Nie ma nic wspólnego z moim lekceważącym stosunkiem do munduru i formacji. Zawsze będę wspierał Policję, opolską i nie tylko, również inne służby w ich działaniach na rzecz bezpieczeństwa obywateli na drogach, granicach i nie tylko – napisał na Facebooku.

Po długich miesiącach batalii sądowej Piotr Zelt w końcu usłyszał wyrok w swojej sprawie. Aktor był bardzo pewny swoich racji, jednak czy sąd rejonowy postanowił je uznać? Orzeczenie wymiaru sprawiedliwości wywołuje mnóstwo emocji, zdążyło już obiec cały internet.  

ZOBACZ TEŻ: Piotr Zelt ma nową pracę. „Z jednej strony narciarstwo to moja praca, z drugiej pasja”

Zapadł wyrok sądu. Jak skomentował go Piotr Zelt?

11 marca zapadł wyrok ws. głośnej sprawy Piotra Zelta. Mecenas Radosław Skiba, który reprezentuje aktora, poinformował PAP, że sąd w ustnym uzasadnieniu uznał, że wypowiedź Piotra Zelta mieści się granicach wolności wypowiedzi oraz prawa do krytyki i uniewinnił go. Wyrok jeszcze nie jest prawomocny, jednak artysta osiągnął spory sukces. Chwilę po ogłoszeniu tych sensacyjnych wieści skomentował to, co się wydarzyło, na Facebooku:

Sąd pierwszej instancji uwolnił mnie od absurdalnego zarzutu obrazy munduru, przyklejonego mi przez pisowców. Zapewne będą apelować. Pan prokurator wyjątkowo gorliwy, ale wydaje mi się, że normalność i zwykła, elementarna przyzwoitość, powracają. Funkcjonariusze upadłego, pisowskiego pseudoreżimku tupią bezradnie – poinformował swoich fanów.

Projekt bez nazwy - 2024-03-12T073502.151.png
Piotr Zelt. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2024-03-12T073449.603.png
Piotr Zelt. Fot. KAPiF
Piotr Zelt zniknął z ekranów. Aktor zmienił branżę, dzisiaj zajmuje się czymś zupełnie innym, musiał walczyć o przetrwanie
Piotr Zelt
fot. Kadr z serialu ,,13 posterunek”
Niegdyś Piotr Zelt był jednym z najczęściej oglądanych aktorów. Mogliśmy go oglądać w takich produkcjach jak: 13 posterunek, Kiler, czy Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości. Po jakimś czasie jednak zniknął z ekranów, a fani zastanawiali się, co u niego słychać. Okazuje się, że jego ścieżka zawodowa obrała całkowicie inne tory. Piotr Zelt stanął przed bardzo ważnym i ciężkim wyborem, jakim była zmiana branży zawodowej. Z uwagi na bardzo trudną sytuację życiową postanowił ratować swoje życie i zostać… instruktorem narciarskim. Historia aktora jest niesamowita.
Czytaj dalej
Piotr Zelt, serialowy Arnie z „13 Posterunku” obchodzi dzisiaj 52 urodziny. Kto uwielbiał ten serial?
piotr zelt
fot. kadr z 13. Posterunku
Piotr Zelt urodził się 10 grudnia 1968 w Łodzi. Aktor dał się poznać widzom przede wszystkim w rolach komediowych. Jego kreacja Arniego, niezbyt bystrego policjanta z ”13 Posterunku” stała się wręcz kultowa. Widzowie zaśmiewali się do rozpuku, a aktor zyskiwał kolejne komediowe propozycje. Dziś życzymy mu wszystkiego, co najlepsze z okazji 52 urodzin. Arni z ” 13 Posterunku” to zaledwie jedna z całego wachlarza zabawnych postaci. Dziś wspominamy kultowych bohaterów serialu, zapominając, jak wielkim hitem był wówczas serial Polsatu. Dla wielu aktorów była to trampolina do kariery.
Czytaj dalej