Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Lista 10 zakazanych piosenek na wesele. Wybierzesz jedną z nich? Będzie rozwód
Oktawian Góral
Oktawian Góral 13.11.2020 11:34

Lista 10 zakazanych piosenek na wesele. Wybierzesz jedną z nich? Będzie rozwód

panna młoda
fot. pixabay/sleepless1107

Lista 10 zakazanych piosenek na wesele. Według specjalistów istnieje lista piosenek, które wybrane na wesele zwiastują szybki rozwód. Lepiej ich unikaj, na wszelki wypadek 😉

Okazuje się, że kluczową decyzją może okazać się jednak muzyka, a konkretnie 10 wybranych utworów, które zwiastują nadchodzącą katastrofę.

Planując ślub, należy liczyć się z wieloma trudnymi decyzjami. Niewiele osób tak naprawdę ma świadomość, jakie wyzwania stoją przed przyszłą parą młodą. Trzeba wybrać salę, ustalić menu, zastanowić się nad dekoracjami. Panna młoda pochłonięta będzie także wyborem tej idealnej sukni, a Pan młody stanie przed dylematem: garnitur, frak, a może smoking?

Każdy element jest ważny

Wszyscy chcą, by ten dzień był wyjątkowy, a wszystko było dopięte na ostatni guzik. Przedślubne przygotowania potrafią być naprawdę stresujące. A to, co wymieniliśmy, jest dopiero początkiem. Spraw, którymi trzeba się zająć, jest naprawdę od groma. Narzeczeni muszą także zastanowić się nad tym, jakie będą piosenki na wesele. Do czego będą bawić się goście?

Niezwykle istotnym punktem każdego udanego wesela jest pierwszy taniec. Coraz popularniejsze stają się specjalne przedślubne kursy tańca. Narzeczeni chcą zaskoczyć gości. Układają skomplikowane choreografie, ćwiczą trudne figury. Każdy chce, by jego wesele było idealne. Nim jednak postawimy pierwsze kroki na parkiecie, zastanowić się trzeba, do czego tańczyć będziemy? Jakie piosenki na wesele wybrać? Co powinno towarzyszyć podczas pierwszego tańca?

Amerykański magazyn Wedding ETC przeprowadził niezwykłe badania. Sprawdzono jaki wpływ na trwałość małżeństwa ma piosenka, którą wybraliśmy na pierwszy taniec. Wyniki są zaskakujące. Okazuje się, że piosenki na wesele potrafią być jak wróżby.

W podobnym tonie

Najpopularniejsze piosenki na wesele są w gruncie rzeczy bardzo podobne do siebie. To jednak od nas zależy, który z nich będzie jednym z pierwszych taktów, jakie usłyszą nasi weselnicy. Spośród wybranych przez przyszłe małżeństwa piosenek na wesele, nie wszystkie są dobrą wróżbą.

Badanie przeprowadzone przez portal onbuy.com, którego wyniki publikuje magazyn Wedding ETC, polegało na przeankietowaniu małżeństw. Wzięło w nim udział ponad 5,5 tysiąca osób. W ramach sondy Amerykanie wskazywali utwór, do którego odbyli swój pierwszy taniec oraz określali aktualny stan cywilny. Na podstawie zebranych danych sporządzono listę piosenek na wesele, które nie przynoszą szczęścia. Jesteście ciekawi, które to utwory?

Najpopularniejsze utwory weselne

Na podstawie ankiety udało się sporządzić listę 10 najpopularniejszych utworów, do których Amerykanie najchętniej tańczą swój pierwszy poślubny taniec. Oto ona:

  1. “Can’t Help Falling In Love”, Elvis Presley – 10,48 proc.
  2. “Your Song”, Elton John – 9,83 proc.
  3. Can You Feel The Love Tonight”, Elton John – 9,24 proc.
  4. “Perfect”, Ed Sheeran – 7,58 proc.
  5. “A Whole New World”, Lea Salonga and Brad Kane – 7,27 proc.
  6. “You’ll Be In My Heart”, Phil Collins – 6,13 proc.
  7. “I Don’t Want To Miss A Thing”, Aerosmith – 5,52 proc.
  8. “At Last”, Etta James – 5,18 proc.
  9. “(Everything I Do) I Do For You”, Bryan Adams – 4,55 proc.
  10. “A Thousand Years”, Christina Perry – 3,54 proc.