Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Paweł Kukiz pokazał grób Franciszka Kukiza na Kresach
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.11.2021 15:20

Paweł Kukiz pokazał grób Franciszka Kukiza na Kresach

Paweł Kukiz
Fot. nieobecni.com.pl

Paweł Kukiz z okazji dnia Wszystkich Świętych postanowił nagłośnić swój projekt dokumentowania starych cmentarzy i grobów. Z tego powodu wrzucił na Facebooka zdjęcie grobu Franciszka Kukiza, znajdującego się na cmentarzu w Uhnowie, skąd pochodzą przodkowie polityka.

Rodzina Pawła Kukiza pochodzi z Kresów. Jego pradziadek Paweł był radnym i burmistrzem Uhnowa. Jego dziadek, Marian urodził się w Uhnowie, by później pracować jako policjant lwowski. Teraz polityk publikuje zdjęcia z cmentarza w tej miejscowości.

Paweł Kukiz pokazał zdjęcia cmentarza w Uhnowie, skąd pochodzą jego przodkowie

Kukiz opublikował zdjęcie, na którym stoi obok grobu Franciszka Kukiza. Zdjęcie robi wrażenie: sam grób jest bardzo stary, a na nagrobku ledwo widać napisy. W tle widać inne groby, stojące pośród wysokiej, nieskoszonej trawy i zarośli.

Lider Kukiz’15 postanowił przypomnieć o projekcie, jaki stworzył wraz z Piotrem Ferencem-Chudym. Dokumentują oni polskie cmentarze i groby na Kresach oraz innych zakątkach świata. Powstała strona internetowa, dzięki której można odnaleźć groby przodków i zapalić wirtualny znicz on-line.

Kukiz opowiedział o rozwoju projektu:

– Do dziś zarejestrowaliśmy na stronie 2598 cmentarzy z niemal całego świata w tym 245 z dzisiejszej Ukrainy, 184 z Litwy, 66 z Białorusi i kilka z Rosji. Publikujemy ponad 93 000 grobów a dziesiątki tysięcy fotografii na publikację czeka.

Polityk zaapelował też, aby przysyłano mu zdjęcia grobów i cmentarzy spoza granic Polski – obiecał, że wszystkie zostaną opublikowane.

Źródła: Facebook Paweł Kukiz, nieobecni.com.pl, genealogia.okiem.pl, moremaiorum.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. U Jana Englerta wykryto tętniaka
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Wojciech Andrusiewicz przekazał komunikat o wzroście zakażeń w Polsce