Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Smutny widok grobu Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Wszystko przez mrozy
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 23.02.2021 09:44

Smutny widok grobu Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Wszystko przez mrozy

Paweł Królikowski
Wikimedia Commons/Mariusz Staniszewski & Wikimedia Commons/Mateusz Opasiński

Chodzi o kwestię pomnika, który miał stanąć na cmentarzu przed świętami Bożego Narodzenia. Tak się jednak nie stało. Co było przyczyną?

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Niedługo minie rok od jego śmierci, a tymczasem widok jego grobu na cmentarzu może budzić smutek. Wszystko przez mrozy.

Paweł Królikowski ma grób bez pomnika. Wciąż musi czekać

Paweł Królikowski dał się poznać widzom jako świetny aktor i bardzo rodzinny człowiek. Zmarł 27 lutego 2020 roku.

Niedługo minie pierwsza rocznica jego śmierci, a pomnika na cmentarzu wciąż brakuje. Przyczyną, jak tłumaczy rodzina, są mrozy.

Aktor został pochowany na Powązkach Wojskowych, a w Alei Zasłużonych. Choć na niedługo po pogrzebie kwiaty wokół grobu wyglądały imponująco, to niedługo potem trzeba było je sprzątnąć i mogiła wyraźnie opustoszała.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska regularnie odwiedza grób męża, sprząta go i zostawia kwiaty oraz zapalone znicze. Na grobie usypanym z ziemi nie brakowało pięknych ozdób.

Brakowało jedynie pomnika, który miał stanąć na tym miejscu już dawno temu, jak zapowiadała aktorka w rozmowie z „Super Expressem”. Najpierw miał pojawić się już marcu, ale przeszkodziła pandemia.

Jeśli nie będzie większych przeszkód, to tuż przed Bożym Narodzeniem Paweł będzie miał już piękny pomnik – zdradził parę miesięcy temu informator „Super Expressu”.

Tak się jednak również nie stało. Dlaczego pomnik wciąż się nie pojawił?

Rodzina załamuje ręce. Nie może nic zrobić. Winna pogoda

Rodzina nie może jednak nic zrobić. Winna jest pogoda.

Przed świętami postawienie pomnika okazało się niemożliwe. Zaplanowano więc prace na czas przed 1. rocznicą śmierci aktora. Problemem okazały się jednak mrozy.

W lutym temperatury sięgały nawet -20 stopni Celsjusza w Warszawie. Ziemia zamarzła i trudno było wykonać jakiekolwiek prace. Podobny problem stanowił śnieg.

Niedługo jednak nadejdzie wiosna i być może wtedy uda się wreszcie poczynić jakieś starania. Tego z pewnością całej rodzinie życzymy.

Więcej zdjęć jak obecnie wygląda grób Pawła Królikowskiego, można zobaczyć na SE.pl.

grób