Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Paulina Krupińska powiedziała o chorobie Sebastiana Karpiela-Bułecki. Przykre
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 15.02.2023 17:28

Paulina Krupińska powiedziała o chorobie Sebastiana Karpiela-Bułecki. Przykre

Paulina Krupińska, Sebastian Karpiel-Bułecka
fot. KAPiF

Mało kto wiedział, z czym tak naprawdę zmaga się Sebastian Karpiel-Bułecka, zanim on sam nie zdecydował się opowiedzieć o swojej chorobie. Teraz głos w sprawie zabrała także jego żona. Paulina Krupińska przyznała, że z początku ignorowała symptomy i udawała, że wszystko jest w porządku. “Absolutnie to nie jest dobry pomysł”. 

Jakiś czas temu lider zespołu Zakopower ujawnił, że zmaga się z przykrą chorobą. Jego słowa wywołały niemałe poruszenie. Coraz więcej gwiazd głośno mówi o depresji, jednak o tej przypadłości wciąż jeszcze rzadko wspomina się w mediach. 

Nikt nie wiedział, z czym zmaga się Sebastian Kapiel-Bułecka

W grudniu ubiegłego roku w podcaście „Wprost o Kulturze” Sebastian Karpiel-Bułecka opowiedział o chorobie, która w pewnym momencie zaczęła mocno wpływać na jego życie zawodowe i rodzinne. Jego wypowiedź wywołała niemałe emocje — podczas, gdy coraz więcej gwiazd głośno mówi o depresji, przypadki nerwicy rzadko pojawiały się na tapecie. 

Jakiś czas temu na ten temat otworzyła się Maja Bohosiewicz. W mediach społecznościowych podkreślała, że wiele osób mylnie przypisuje tej przypadłości wyłącznie agresywne zachowania i ogólne napięcie. Jak zaznaczyła, "tutaj chodzi o silne napady lęku”. W rozmowie z Maciejem Drzażdżewskim lider Zakopower opisał, jak wygląda to z jego perspektywy:

- „Zaburzenia psychiczne” to nie tylko depresja, to także np. nerwica lękowa, z którą sam się zmagałem. Dla osób zdrowych są to często tematy abstrakcyjne, widzą faceta, który ma żonę, dzieci, w miarę dobrze wygląda i nagle ktoś taki mówi, że ma lęki, że tak, jak to było w moim przypadku, boi się, że wyjdzie na scenę i umrze - wyznał muzyk. 

Socha prawie nie pokazuje starszego męża, teraz zrobiła wyjątek. Wiśniewski nie spuszcza jej z oczu

Paulina Krupińska nie wiedziała, jak zareagować na chorobę męża

Sebastian Karpiel-Bułecka od 2014 roku związany jest z modelką i prezenterką Pauliną Krupińską. Para wzięła ślub w 2018 roku, będąc już rodzicami 3-letniej Hani i rocznego Jędrzeja. Dopiero niedawno Miss Polonia 2012 ujawniła, że początkowo bagatelizowała chorobę męża. Wydawało jej się, że obracanie sytuacji w żart i “przekłuwanie bańki napięcia" jest najlepszym sposobem. Prawda była zupełnie inna. 

 - Chłop jak dąb, wysportowany, w kwiecie wieku, a nagle nie ma siły i boi się, że za jakiś czas nie będzie w stanie złapać oddechu. Myślałam, że jak sobie wszystko przetłumaczę z dystansem, to będzie okej. Ja wszystko bagatelizowałam, mówiłam sobie: aj tam, gada, gada, gada. Chciałam to rozładować śmiechem i luźną atmosferą, ale absolutnie to nie jest dobry pomysł – przyznała na łamach Vivy!. 

Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecki uczą się żyć z chorobą

Paulina Krupińska mocno dała do zrozumienia, że nerwica lękowa mogła doprowadzić do kryzysu. Nie ukrywała, że gdyby nie interwencja psychologiczna, ich życie być może wyglądałoby zupełnie inaczej. 

- Bez drugiej osoby i jej świadomości na temat tego, z czym ktoś obok się zmaga, nie ma szans wyjść z tego. Pamiętam, że gdyby nie moja przyjaciółka Kamila Szczawińska, która jest psychologiem, moglibyśmy teraz być w innym miejscu - wspominała.