Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pamiętacie Bożenkę z „Na dobre i na złe”? Edyta Jungowska ma już 55 lat i nie zajmuje się aktorstwem
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 12.01.2022 10:04

Pamiętacie Bożenkę z „Na dobre i na złe”? Edyta Jungowska ma już 55 lat i nie zajmuje się aktorstwem

norbi
Fot. fragment programu Kuba Wojewódzki, YouTube

Fani „Na dobre i na złe” zapewne pamiętają Bożenkę — uśmiechniętą pielęgniarkę, której życiowe wyboje, ale też miłosne perypetie śledzili. Sprawdziliśmy, czym dziś zajmuje się Edyta Jungowska, która już 1 lutego będzie obchodziła 56 urodziny.

Różnie potoczyły się losy aktorów z „Na dobre i na złe”. Wiele postaci, które uwielbialiśmy i których losy obserwowaliśmy z wypiekami na twarzach, na dobre opuściło serial.

Trójka przyjaciół z pierwszych odcinków, Kuba (Artur Żmijewski), Zosia (Małgorzata Foremniak) i Brunon (Krzysztof Pieczyński) wyjechała z Polski. Wielu bohaterów „uśmiercono”, kiedy wcielający się w rolę aktorzy postanowili odejść z planu.

W 2012 roku po raz ostatni mogliśmy zobaczyć w „Na dobre i na złe” także sympatyczną Bożenkę, pielęgniarkę ze szpitala w Leśnej Górze. Grana przez Edytę Jungowską postać porzuciła pracę w placówce po tym, jak ujawniła przekręty jej nowego dyrektora, Andrzeja Falkowicza (Michał Żebrowski).

W zeszłym roku Edyta Jungowska postanowiła przypomnieć o sobie, a także opowiedzieć o swojej nowej pracy w programie „Dzień Dobry TVN”. Uwielbiana „była pielęgniarka” z Leśnej Góry ukazała się widzom w zupełnie nowej roli.

Edyta Jungowska nie jest już aktorką

Dowiedzieliśmy się, że aktorstwo nie jest już główną profesją Edyty Jungowskiej. Gwiazda od 2010 roku prowadzi wydawnictwo, poświęcone głównie literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Wraz ze swoim partnerem, reżyserem Rafałem Sabałą wydają audiobooki, czytane m.in. przez Piotra Fronczewskiego.

Edyta Jungowska przyznaje, że szczególnym sentymentem darzy pisarkę Astrid Lindgren i postać Pippi Pończoszanki. Znamy też początki jej przygody z wydawnictwem.

– Zaczęło się przypadkiem, zaczęło się u nas w kuchni, zaczęło się od tego, że ja czytałam mojemu dziecku „Pippi”, w kuchni siedzieli goście. Potem zainspirowano mnie, a wręcz polecono […] „Zróbcie serię” – opowiadała w „DDTVN”.

Wydawnictwo ma w swojej ofercie najpiękniejsze klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej. Zaś Edyta Jungowska olśniewa i najwyraźniej jest w formie, robiąc to, co lubi. Do aktorstwa wraca okazyjnie, występując w epizodach polskich programów i seriali. Ostatnio mogliśmy zobaczyć ją w jednym z odcinków Ojca Mateusza.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niespodziewana, rewelacyjna okazja w Pepco. Polki pobiegną do sklepów po hitowy produkt
  2. Artur Barciś i jego żona mieszkają w malowniczym miejscu. Zdumiewające, kto jest ich sąsiadem
Powiązane
mamy gwiazd
Dopasuj mamę do gwiazdy! Niektóre z nich są identyczne. 6 na 10 to już dobry wynik