Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Okradziono trumnę ze zmarłą kobietą. Policja bada sprawę
Michał Fitz
Michał Fitz 09.01.2023 14:04

Okradziono trumnę ze zmarłą kobietą. Policja bada sprawę

kobieta
fot. Canva Pro

Do niecodziennej, ale przy tym bardzo przykrej sytuacji doszło we Włoszech. Jak informują tamtejsze media, okradziona została kobieta, która już od 2 lat leżała pochowana na cmentarzu. Jak do tego doszło?

Policja jeszcze nie złapała sprawców, ale ma już pewną hipotezę dotyczącą podejrzanych. Niewykluczone, że w najbliższych dniach uda się ją potwierdzić.

Zmarła kobieta okradziona

Niedawno doszło do zbezczeszczenia jednego z grobów na rzymskim cmentarzu Prima Porta. Jak szybko ustalono, ci, którzy się tego dopuścili, nie chcieli tylko zniesławienia zwłok, ale przede wszystkim kosztowności, które wraz z nimi w trumnie leżały. Pochowana w niej kobieta pochodziła bowiem ze społeczności romskiej, a w tej kulturze to tradycja, by grzebać bliskich z majątkiem.

Ten konkretny był wyjątkowo pokaźny, bo służbom udało się ustalić, że złodzieje wynieśli z grobu około 5 kilogramów złota i diamentów! Śledczy stwierdzili także na podstawie tego, co zastali, że rabusie działali w sposób bardzo przemyślany i prawdopodobnie dokładnie wiedzieli czego i gdzie mają szukać.

Ze względu na przytoczone wyżej obserwacje policja najbardziej skłania się ku hipotezie, która zakłada, że w kradzież byli zamieszani członkowie rodziny zmarłej. Kto inny miałby posiadać tak konkretne informacje na temat tego, co zostało przy niej pochowane, prawda?

Nie tylko ta kobieta padła ofiarą rabusiów

Jak się okazuje, nie tylko zmarła 2 lata temu Romka padła ofiarą tego typu przestępstwa. We Włoszech taki proceder jest niestety dosyć popularny i do podobnych profanacji dochodziło również w przeszłości. Zwykle jednak te nie były aż tak głośne medialnie, bo w grę nie wchodziły tak pokaźne kosztowności.

Kilka lat temu policjantom udało się przyskrzynić jedną z grup przestępczych, które się tym zajmowały. To pozwala wierzyć, że i w tym najświeższym przypadku uda się schwytać sprawców.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii
Źródło: Interia
Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania