Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kim był ojciec Rafała Trzaskowskiego? Wiele nieprawdziwych historii trafiło do sieci, znamy niezwykłą prawdę
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 08.09.2020 13:40

Kim był ojciec Rafała Trzaskowskiego? Wiele nieprawdziwych historii trafiło do sieci, znamy niezwykłą prawdę

rafał trzaskowski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Ojciec Rafała Trzaskowskiego jest do dziś wspominany przez pionierów polskiego jazzu. Ci, którzy mieli przyjemność z nim współpracować, nie szczędzą wspaniałych słów o muzyku. Sam Rafał Trzaskowski mówi o swoim tacie: mój bohater.

Ojciec Rafała Trzaskowskiego był znaną i cenioną osobowością. Odkąd Trzaskowski kandyduje na prezydenta, wiele osób wspomina jego tatę, osobę, którą swego czasu znała cała Polska. Trzeba jednak przyznać, że Andrzej Trzaskowski był przede wszystkim szeroko znany w sferze jazzu, a przyjaźnił się z samym Krzysztofem Komedą. W sieci krąży wiele nieprawdziwych sytuacji na jego temat, my sprawdziliśmy, jak jest naprawdę.

Kim był ojciec Rafała Trzaskowskiego?

Andrzej Trzaskowski urodził się 23 marca 1933 roku w Krakowie. Jego nazwisko pochodzi od herbu Trzaska, rodziny pochodzenia szlacheckiego. Od małego mężczyzna uczył się gry na fortepianie. W pewnym momencie zachwycił się jazzem i od tej pory zajął się tylko tym gatunkiem.

Był twórcą i współtwórcą wielu zespołów, grał na pianinie, fortepianie, był dyrygentem i krytykiem muzycznym. Publikował artykuły w Polsce m.in.: w Jazz Forum, a także za granicą. W rozmowie z Vivą! Michał Urbaniak tak określił dawnego kolegę:

– To był fantastyczny człowiek. Byliśmy zabawowicze, graliśmy jazz, oglądaliśmy się za pięknymi nogami, natomiast Trzaskowski miał to wszystko plus elegancję. Miał estymę, autorytet – wspomina muzyk.

  1. Przypadkiem znalazł zdjęcie w torebce żony. Kiedy je zobaczył, wybiegł z krzykiem na ulicę
  2. Nieoczekiwane zmiany tuż przed premierą The Voice of Poland. Fani będą zdezorientowani

Rafał Trzaskowski: rodzice

Rodzice Rafała Trzaskowskiego poznali się w Krakowie w słynnej Piwnicy pod Baranami. Tam Trzaskowski grał jazz, a Teresa Trzaskowska prowadziła bar. Para od razu się w sobie zakochała. W 1958 roku małżeństwo wzięło ślub cywilny w urzędzie jednocześnie z parą wszech czasów – Krzysztofem Komedą i Zofią Lach.

Rodzice po ślubie przeprowadzili się do Warszawy i tam na świat przyszedł Rafał Trzaskowski. Miał on wówczas już starszego brata, syna Teresy z poprzedniego małżeństwa. W rozmowie z TVN24 Rafał Trzaskowski wspominał rodziców:

– To, jaki dziś jestem, w olbrzymim stopniu zawdzięczam rodzicom. Co konkretnie? Otwartość. Tolerancję. Horyzonty. […] Nie byłem dzieckiem prowadzanym za rączkę, wręcz przeciwnie, rodzice zostawiali mi mnóstwo swobody – opowiadał Trzaskowski w wywiadzie dla TVN24.

Po swoim tacie Rafał Trzaskowski odziedziczył także urodę, wiele kobiet uważało powierzchowność jazzmana za atrakcyjną, dziś wiele pań chwali także urodę prezydenta Warszawy – w internecie krąży wiele memów, które przypadły do gustu samemu politykowi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

OJCIEC

Andrzej Trzaskowski był przede wszystkim jednym z pionierów jazzu.

ojciec

Tata – mój bohater na zawsze! – podpisał to zdjęcie Rafał Trzaskowski.

ojciec

Dzięki rodzicom Rafał Trzaskowski jest bardzo wykształconym człowiekiem. Tę naukę przekazuje także swoim dzieciom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła zmiana już od dzisiaj w całej Polsce. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotu
  2. Są ofiary śmiertelne. Uderzył potężny żywioł. Wielka siła. Wiadomości ze świata
  3. Ojciec zabrał trójkę dzieci i ruszył z nimi do lasu. Kiedy ich odnaleziono, na jaw wyszła porażająca prawda
  4. Edyta Zając opowiedziała o rozwodzie. Rozstanie z Jakubem Rzeźniczakiem nie było dla niej łatwe
  5. Pamiętacie Weronikę ze ”Złotopolskich”? Nagle zniknęła, o jej odejściu krążyły legendy, a prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  6. Kelner wprawił Rodowicz w osłupienie. Od razu chwyciła za aparat

źródło: onet.pl