Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ogromny cios dla widzów. Uwielbiana dziennikarka TVP tej nocy przegrała z chorobą. "Za wcześnie"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.11.2023 19:18

Ogromny cios dla widzów. Uwielbiana dziennikarka TVP tej nocy przegrała z chorobą. "Za wcześnie"

Nie żyje dziennikarka TVP
Nie żyje dziennikarka TVP, fot. Facebook/Arleta Bojke; Pexels/Arcaion

Właśnie przekazano dramatyczne wieści zza kulis Telewizji Polskiej. Nie żyje znana i ceniona dziennikarka stacji TVP. Gwiazda zmarła 12 listopada po długiej walce z ciężką chorobą.

Nie żyje ceniona dziennikarka TVP

12 listopada 2023 roku przekazano smutne wieści. Właśnie dzisiaj odeszła jedna z najwybitniejszych i najdłuższej pracujących dla publicznego nadawcy dziennikarka Telewizji Polskiej. 

Sławomira Śliwińska-Kordonowska zmarła w swoim domu w nocy z soboty na niedzielę. Reporterka zagranicznej redakcji TVP miała 70 lat i przez ostatni czas zmagała się z niesamowicie ciężką chorobą. Do tej pory nie ujawniono jednak szczegółów jej samopoczucia przed śmiercią oraz nie zdradzono, w jaki sposób odeszła gwiazda.

Dziennikarka TVP zginęła z rąk własnej córki. Mrożące kulisy zbrodni, w TEN sposób próbowała ukryć ciało

Dziennikarkę TVP pożegnała jej koleżanka z redakcji

Informację o śmierci cenionej reporterki zagranicznego wydania Telewizji Polskiej poinformowała media jej koleżanka z redakcji Arleta Bojke. Druga z pań przez wiele lat była respondentką publicznego nadawcy i przekazywała między innymi wieści z Moskwy.

Dziś odeszła wspaniała dziennikarka Sławomira Śliwińska. Możecie nie wiedzieć, jak wyglądała, ale jestem przekonana, ze wielu z was znało jej głos. Przez lata przedstawiała się na koncu mądrych, dogłębnych, do bólu starannych (takich, jakie coraz rzadziej powstają) materiałów o świecie. „Sławomira Śliwińska. Wiadomości”…

Arleta Bojke ujawniła również, że Sławomira Śliwińska była jedną z jej pierwszych nauczycielek dziennikarstwa, której zawdzięcza swoje pierwsze kroki w zawodzie. Redaktorka pochwaliła ją również za jej spokój, cierpliwość i profesjonalizm.

Dla mnie była jedną z pierwszych nauczycielek w zawodzie, jedną z tych osób, bez których na pewno nie byłabym taką dziennikarką, jaką jestem. Cierpliwa, zawsze poświęcająca tyle czasu, ile było potrzebne... Nie prawiła nieszczerych komplementów, mówiła, gdy było złe, ale zawsze tylko mi. Jej pochwały dodawały skrzydeł. Nie wiem, czy jest ktokolwiek na tym świecie, kto mógłby jej zarzucić niewłaściwe zachowanie. Myślę, że nie. Sławka była tak po prostu dobrym, szlachetnym człowiekiem. Takim, jakich powinniśmy stawiać na piedestałach
 

Kim była znana z TVP Sławomira Śliwińska-Kordonowska?:

Dziennikarka przez całe swoje życie zawodowe związana była z publicznym nadawcą. Nie tylko tworzyła materiały, które zostały wyemitowane podczas programu “Wiadomości”, ale też pracowała w redakcji “Dziennika Telewizyjnego”.

Sławomira Śliwińska-Kordonowska przez wiele lat pełniła również funkcję korespondentki Telewizji Polskiej i relacjonowała dla publicznego nadawcy wydarzenia z Algierii, Arabii Saudyjskiej, czy Finlandii. 

Źródło: tvp.info.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Tagi: tvp śmierć