Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > O tym mówi CAŁY świat! Skandaliczne zachowanie Brauna komentują zagraniczne media. Kardynał Ryś zabiera głos
Sara Karmańska
Sara Karmańska 12.12.2023 20:39

O tym mówi CAŁY świat! Skandaliczne zachowanie Brauna komentują zagraniczne media. Kardynał Ryś zabiera głos

Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. twitter.com/sebastiantvn24
Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. twitter.com/sebastiantvn24

Dopiero co w sejmie doszło do historycznych wydarzeń, które doprowadziły do tego, że po raz pierwszy w historii jednego dnia urzędowało dwóch premierów, a już doszło do skandalu. 12 grudnia w budynku przy ulicy Wiejskiej doszło do sytuacji, o której rozpisuje się cały świat. 

Skandaliczne zachowanie Brauna w sejmie

We wtorek po południu w sejmie odbywały się uroczystości poświęcone żydowskiemu świętu Chanuki. Poseł Grzegorz Braun chwycił za gaśnice i zgasił świece znajdujące się w menorze. Zaatakował także kobietę, która chciała mu przeszkodzić. Cała sytuacja została zarejestrowana przez wiele kamer i szybko stała się viralem w sieci. 

Zachowanie Grzegorza Brauna zostało stanowczo potępione przez marszałka Szymona Hołownię, który wykluczył posła z posiedzenia sejmu. Ponadto zachowanie posła Konfederacji zostało ocenione przez Prezydium Sejmu, które zadecydowało o najwyższej karze finansowej – odebraniu połowy uposażenia na trzy miesiące i całość diety na pół roku. 

Stała się rzecz absolutnie skandaliczna. Nie będę tego tolerował – powiedział marszałek sejmu. 

Zachowanie Grzegorza Brauna zostało potępione przez wiele osób, a nawet jego własną partię. Jeden z jej liderów zapowiedział już, że w najbliższej przyszłości zostaną podjęte dalsze kroki w sprawie. 

Co łączy Agnieszkę Dygant i Szymona Hołownię? Gorący wywiad obnaża szokującą prawdę Drobna szatynka doprowadziła Jarosława Kaczyńskiego do szaleństwa. Koniec związku był dramatyczny. To rozpacz

Wydarzenia w sejmie potępione przez polskiego kardynała

Głos w sprawie zabrał także kardynał Grzegorz Ryś, Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem. Duchowny skomentował sytuację, do której doszło w sejmie za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie dobitnie wyraził swój pogląd na sprawę. Ksiądz przeprosił także społeczność Żydów w Polsce za niedopuszczalne zachowanie posła. 

W związku z wydarzeniem w Sejmie, którego dopuścił się pan poseł Grzegorz Braun, gasząc świece chanukowe i oświadczając, że nie jest mu wstyd za to, co zrobił, oświadczam, że jest mi wstyd i przepraszam całą społeczność Żydów w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: Z ostatniej chwili: Użył gaśnicy w sejmie i zaatakował kobietę! Nagrania wyciekły do sieci

Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną

Wydarzenia w sejmie są szeroko komentowane nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej. Sytuacja, jakiej w sejmie dopuścił się Grzegorz Braun, jest omawiana w wielu zagranicznych tytułach prasowych i należących do nich portalach. Większość z nich cytuje wypowiedzi polskich polityków i innych oficjeli, jednoznacznie potępiając całe zdarzenie, nazywając je wprost przejawem antysemityzmu. 

  • Skrajnie prawicowy polski poseł użył gaśnicy do zgaszenia chanukowej świecy po tym, jak Donald Tusk wypowiadał się przeciwko ksenofobii – tak się stało – czytamy w „The Guardian”.
  • Szokujące wydarzenia, podczas których skrajnie prawicowy poseł używa gaśnicy do gaszenia świec chanukowych w polskim parlamencie i uderza nią w twarz urzędniczkę, gdy ta próbuje go powstrzymać – napisał „Daily mail”. 
  • Polska: w pełnym parlamencie skrajnie prawicowy poseł opróżnia gaśnicę na menorę, żydowski świecznik – zatytułował swój artykuł francuski portal „Le Parisien”.
  • Polski poseł sieje chaos, niszcząc żydowski symbol: „To szatańskie” – czytamy w hiszpańskojęzycznym „El Confidencial”. 
  • Antysemicki atak w Polsce: polityk gasi menorę gaśnicą w parlamencie – napisano w niemieckim „Berliner Zeitung”. 
Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. theguardian com.JPG
Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. theguardian.com
Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. leparisien fr.JPG
Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. leparisien.fr
Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. berliner-zeitung de.JPG
Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. berliner-zeitung.de
Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. elconfidencial com.JPG
Wydarzenia z sejmu potępiane przez zagraniczną opinię publiczną, fot. elconfidencial.com
Tagi: sejm