Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nowe informacje w sprawie śmierci Kacpra Tekieliego. Prokuratura wszczęła śledztwo
Sara Karmańska
Sara Karmańska 18.05.2023 21:23

Nowe informacje w sprawie śmierci Kacpra Tekieliego. Prokuratura wszczęła śledztwo

Kacper Tekieli
fot. Instagram/kacpertekieli

18 maja media obiegła informacja o śmierci polskiego alpinisty, Kacpra Tekieli. Mężczyzna miał zdobyć szczyt Jungfrau, a wracając zostać zabrany przez lawinę. Informację o tragicznym losie mężczyzny potwierdzi manager żony sportowca, olimpijskiej medalistki, Justyny Kowalczyk. 

Pojawiły się nowe informacje w sprawie. Szwajcarska prokuratura wydała oświadczenie. 

Kacper Tekieli – nowe informacje w sprawie

Szwajcarska prokuratura wydała oświadczenie w sprawie Kacpra Tekieli. Ujawniła w nim szczegóły dotyczące okoliczności jego śmierci:

– W środę 17 maja 2023 roku ok. godz. 16:30, berneńska policja otrzymała wiadomość, że alpinista zaginął w Stechelberg. Według obecnego stanu wiedzy, mężczyzna przebywał samotnie na wyprawie w rejonie Jungfrau, kiedy wydarzył się wypadek w okolicach Rottal. Jego powody będą jeszcze wyjaśniane – zacytował oświadczenie prokuratury portal „WP Sportowe fakty”. 

Kacper Tekieli dodał to zdjęcie tuż przed tragedią. "Serce stanęło, zabrakło oddechu"

Kacper Tekieli – zorganizowano akcje poszukiwawcza alpinisty

Po zaginięciu Kacpra Tekieli na szlaku, natychmiast wszczęto poszukiwanie. Niestety musiało ono zostać przerwane i wznowione kolejnego dnia. Wtedy na ratunek było już jednak za późno. Jak poinformował portal „WP Sportowe fakty”, policja przekazała:

– Natychmiastowo przeprowadzono lot poszukiwawczy, ale mężczyzny nie udało się znaleźć. Poszukiwania wznowiono w czwartek 18 maja. W końcu ratownicy byli w stanie zlokalizować mężczyznę w obszarze poniżej wąwozu Rottal. Jednak mogli już tylko stwierdzić śmierć 39-latka.

Kacper Tekieli – szwajcarska prokuratura wszczęła śledztwo

Zgodnie z informacją szwajcarskiej prokuratury zostanie przeprowadzone śledztwo w sprawie śmierci Polaka. Poprowadzi je lokalna prokuratura, która postara się ustalić dokładny przebieg i okoliczności wypadku Kacpra Tekieli

Mężczyzna przebywał w Szwajcarii z żoną i synkiem. W planie miał zdobycie wszystkich 82 czterotysięczników w jak najkrótszym czasie. Niestety część z poprzednich prób wykonania tego projektu także skończyła się tragicznie. 

Źródło: sportowefakty.wp.pl