Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kacper Tekieli dodał to zdjęcie tuż przed tragedią. "Serce stanęło, zabrakło oddechu"
Sara Karmańska
Sara Karmańska 18.05.2023 18:54

Kacper Tekieli dodał to zdjęcie tuż przed tragedią. "Serce stanęło, zabrakło oddechu"

Kacper Tekieli
fot. Instagram/justyna.kowalczyk.tekieli

18 maja 2023 roku media obiegła informacja o śmierci polskiego alpinisty Kacpra Tekieli, który jest mężem olimpijskiej medalistki w narciarstwie biegowym, Justyny Kowalczyk. Para pobrała się w 2020 roku i doczekała się syna Hugona. Chłopiec ma obecnie 1,5 roku. Rodzina wspólnie wyjechała do Szwajcarii, gdzie podczas wspinaczki zaginął sportowiec.

Alpinista 17 maja spadł podczas zejścia z Jungfrau na północną stronę góry. Kacper Tekieli był w trakcie zdobywania wszystkich czterotysięczników. 

Ostatni wpis Kacpra Tekieli w mediach społecznościowych

Kacper Tekieli chętnie relacjonował w mediach społecznościowych swoje wyprawy, dzieląc się ze swoimi obserwatorami miłością do gór. Dzień przed swoją tragiczną śmiercią opublikował na swoim instagramowym profilu zdjęcie okna, obok którego oparty jest plecak turystyczny. Przez szybę widać, że śnieg sięga połowy wysokości szyby. Jako miejsce wykonania oznaczono schronisko górskie Konkordiahütte w Szwajcarii.

– 16 V 2023 #snow – napisał alpinista w zdawkowym opisie. 

Cud w Parczewie? Ksiądz zabrał głos, a ludzie przybywają tłumnie pod drzewo z "objawieniem"

Kacper Tekieli opublikował przed śmiercią to zdjęcia. Posypały się komentarze

Pod zdjęciem znalazło się wiele komentarzy. Znaczną części z nich pojawiła się już po informacji o jego śmierci. Internauci składają kondolencje i piszą, że nie potrafią uwierzyć w śmierć alpinisty. Wielu z nich zauważa także, że po tragedii zdjęcie nabrało dodatkowego znaczenia. 

– Serce stanęło na chwilę i zabrakło oddechu. Nie wierzę. Zbyt dużo dobrych serc odchodzi w górach.

– Symbolika tego zdjęcia jest niesamowita.

– I nagle to zdjęcie nabiera zupełnie innego znaczenia – czytamy w komentarzach.

Kacper Tekieli – jego ostatni wpis skomentowała Justyna Kowalczyk

Pod ostatnim postem Kacpra Tekieli nie zabrakło także komentarza Justyny Kowalczyk, czyli żony zmarłego alpinisty. Sportsmenka opublikowała pod zdjęciem tylko trzy czerwone serduszka. Został on jednak opublikowany w tym samym dniu, co zdjęcie, a więc dzień przed śmiercią Tekieli.

Biegaczka narciarska pożegnała męża na oficjalnym profilu na Facebooku:

– Był najcudowniejszy. He was the most beautiful Person in the world – napisała.