Niezwykłe, jak na drugie imię ma Julia Szeremeta
Już dziś wieczorem Julia Szeremeta zawalczy w finale Igrzysk Olimpijskich. Polka będzie reprezentować nasz kraj w kategorii do 57 kg. Jej przeciwniczką będzie Lin Yu-ting, o której jest ostatnio bardzo głośno w kontekście kontrowersji dot. jej płci. Ojciec Szeremety nie ma jednak żadnych wątpliwości, że jego córa zwycięży. W najnowszym wywiadzie przyznał, że jego zdaniem dziewczyna jest stworzona do wielkich rzeczy. Nadał jej drugie imię, które bezpośrednio do tego nawiązuje.
Julia Szeremeta wystąpi w finale Igrzysk Olimpisjkich
Polka ma tylko 20 lat, a mimo to udało jej się dokonać historycznego osiągnięcia . 10 sierpnia będzie reprezentować nasz kraj w finale boksu kobiet na Igrzyskach Olimpijskich . Niezależnie od rezultatu walki jest to niebywały wyczyn, ponieważ Julia zdobędzie dla Polski pierwszy od 1992 roku medal olimpijski w kategorii boksu.
Przeciwniczką Szeremety w finale będzie Tajwanka Lin Yu-ting, której dotyczą obecnie spore kontrowersje. Część osób otwarcie zarzuca jej, że jest mężczyzną lub osobą transpłciową, wobec czego nie powinna ona rywalizować z innymi kobietami na olimpiadzie. W oficjalnych wypowiedziach na ten temat Szeremeta odcięła się jednak od tych plotek:
owiem szczerze, że w ogóle nie sprawdzałam swojej drabinki. Z walki na walkę dowiadywałam się, kogo mam. Teraz wiem tyle, że jest wyższa i ma normalną pozycję – powiedziała podczas wywiadu.
W taki sposób zaczęła się przygoda Julii Szremety z boksem
Ojciec naszej reprezentantki w boksie kobiet, Andrzej Szeremeta, udzielił szczerego wywiadu redakcji “Sportowych Faktów”, w którym opowiedział m.in. o przebojowym dzieciństwie córki czy tym, jak zaczęła się jej przygoda ze sztukami walki. Mężczyzna opowiedział, że nasza przyszła medalistka olimpijska pochodzi z niewielkiej miejscowości, w której jest tylko “trzynaście kominów”. Już od najmłodszych lat wykazywała predyspozycje do sportu , dlatego gdy miała zaledwie 13 lat, zaczęła trenować boks. Jak dalej potoczyła się jej kariera?
Zapakowałem ją do samochodu i wywiozłem do Lublina, do najlepszego klubu Paco. My z prezesem Andrzejem Stachurą długo się znamy. W dobre ręce ją oddałem – wspominał pan Andrzej.
Nastoletnia Julia rozwijała swój talent pod okiem najlepszych trenerów. Największe porozumienie znalazła jednak z trenerem kadry, Tomaszem Dylakiem. Mimo silnego charakteru i hartu ducha nie zawsze było jej łatwo.
Czasem miała kryzys, pewnie przez intensywność lub przemęczenie - opowiada Klaudia, przyjaciółka. - Mówiłam jej: posłuchasz trenera i dokręcisz śrubę, albo sama wiesz, jak to się skończy. Za chwilę odpowiadała: "Dobra, dam radę" – dodaje przyjaciółka Julii, Klaudia.
ZOBACZ TEŻ: Ukraiński olimpijczyk krytykuje pomoc Polaków w trakcie wojny. Przestrzegł nas
Niezwykłe drugie imię Julii Szeremety
Tata Julii opowiadał o niej w niezwykły sposób. Od razu można było zauważyć, że jest z niej niezwykle dumny, a ponadto posiada z nią niezwykle bliska i piękną relację. W wywiadzie zdradził, że dał córce drugie imię ze specjalną intencją.
Julka to nasze życie jest. Od początku tak ją z żoną kształtowaliśmy, żeby sobie poradziła. Dałem jej na drugie imię Atena, wojowniczka - niech pan o tym nie zapomni napisać. Julka jest stworzona do wielkich czynów. Nie spodziewałem się tylko, że tak szybko to nastąpi – wyznał pan Andrzej.
Atena to imię pochodzenia greckiego, które pochodzi od imienia bogini “pokoju i sprawiedliwej wojny”. Jej atrybutami były mądrość, inteligencja, dyscyplina, rzemiosło i sprawiedliwość. Grecy uważali Atenę za opiekunkę Aten oraz symbol wywiadu wojskowego i strategii.