Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Niepojęte, jak teraz wygląda dom Wielkiego Brata z „Big Brothera”. Z pięknej willi została ruina
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 19.03.2023 11:19

Niepojęte, jak teraz wygląda dom Wielkiego Brata z „Big Brothera”. Z pięknej willi została ruina

Big Brother, dom Wielkiego Brata
fot. kadr z programu "Big Brother"

Zdumiewające nagranie obiega media. Była uczestniczka programu "Big Brother" powróciła do Gołkowa pod Warszawą, aby zobaczyć, jak dziś, po latach wygląda miejsce, w którym jej losy obserwowały miliony Polaków. To, co zastała na miejscu wprawiło ją w osłupienie. Kultowy dom Wielkiego Brata zmienił się w ruinę. 

Zarybione stawy i baseny, malownicza okolica i piękna, futurystyczna willa — tak jeszcze 4 lata temu prezentował się dom Wielkiego Brata. Co się z nim stało?

To tam śledziliśmy perypetie uczestników programu "Big Brother"

“Big Brother” na polskich ekranach przeżywał wzloty i upadki. Pierwsze edycje, emitowane w latach 2002-2008 wniosły powiew świeżości i cieszyły się ogromną popularnością, promując takich celebrytów, jak Jola Rutowicz, Frytka, czy Gulczas. 

Jednak o ile pierwszy dom Wielkiego Brata nie wyróżniał się szczególnie na tle okolicy, wersja ze wznowionej w 2019 roku serii mocno zapadła widzom w pamięć. Mieszcząca się w Gołkowie pod Warszawą futurystyczna willa robiła piorunujące wrażenie, a uczestnicy mieli do dyspozycji przytulny, oszklony salon, nowoczesną kuchnię, a także… taras z basenami, w których roiło się od ryb. 

Mijają 4 lata od zakończenia emisji 7. edycji. Można by się spodziewać, że piękne studio znajdzie kolejnych mieszkańców i zostanie mu przydzielony kolejny cel. Tak się jednak nie stało. Teraz media obiega nagranie, które pokazuje, jak obecnie wygląda to miejsce. 

Lepiej usiądźcie. Tak kiedyś wyglądała babka z "Kiepskich". Krystyna Feldman rozkochiwała w sobie tłumy

Dom Wielkiego Brata zmienił się w "nawiedzony dwór". Była uczestniczka "Big Brother'a" pokazała wstrząsający widok

Justyna Żak znalazła się w ekipie odnowionej serii, wraz z Magdaleną Zając, Igorem Jakubowskim, czy Magdaleną Wójcik, która zwyciężyła w 6. edycji. Influencerka i zadeklarowana weganka wraz z ukochanym opuściła dom Wielkiego Brata na własne życzenie i to ona wylewnie opowiadała później o tym, co działo się na planie. 

Teraz postanowiła powrócić do willi w Gołkowie, która obecnie stoi opustoszała i kompletnie niestrzeżona. Kiedy tylko była uczestniczka znalazła się na posesji, jej oczom ukazał się żałosny widok. 

Cały teren wokół zarósł chwastami i pożółkłą, niekoszoną trawą. Sam słynny dom z “Big Brother'a” sczerniał i wyblakł, zmieniając się w obrastającą mchem ruderę. Jak zauważyła Justyna, jest też sukcesywnie rozkradany — zabrano nawet drewniane panele ze schodów. Pozostał nagi beton, wyrastający ze zdziczałych kłosów i błota. 

Woda w basenie nie była czyszczona od lat, a jednak, ku zdumieniu miłośniczki zwierząt, wciąż przemykały w niej rybki. Zniknęły ławki, z futurystycznych elementów architektonicznych odłaziła płatami farba. A w środku było jeszcze gorzej. 

Dom Wielkiego Brata zmienił się w ruinę

Justynie udało się dostać do środka — nietrudno było jednak o wrażenie, że zamiast opuszczonego przed czterema laty budynku, zwiedza istną, nawiedzoną ruderę. Gipsowe płyty miejscami były rozszarpane, odsłaniały gołą cegłę. Z dziur w pokrywającej dach nad antresolą folii zwisały strzępy szklanej waty. 

Uczestniczka “Big Brother'a” nie mogła uwierzyć, kiedy zobaczyła miejsca, w których cieszyła się randką i chwilami z partnerem — kompletnie zdewastowane. Pozostawione, nieliczne przedmioty straszyły z kątów - m.in. nieużywana wanna, czy łóżko. 

Ściany pokrywały oczywiście graffiti, jednak najbardziej niepokojące wydały się porozkładane na podłodze legowiska. Z pewnością miejsce to, opuszczone przez jednych, stało się mekką dla innych, pozbawionych dachu nad głową. Justyna pokazała m.in. pomieszczenia, w których dawniej był pokój telewizyjny, jej sypialnia, czy jadalnia. 

“Przecież to 4 lata tylko”, “Taki piękny dom był… nie rozumiem”, “Przecież ten dom na pewno kosztował majątek!” — przeżywali wraz z nią fani. 

- Ale smutno, serce mnie boli jak na to patrzę - przyznała nawet w komentarzu Magda Wójcik. 

@juszesek Zwiedzamy ruiny Domu Wielkiego Brata 🤯 #bigbrother #housetour ♬ dźwięk oryginalny - Juszes
Big Brother (11).jpg
fot. tiktok.com/juszesek
Big Brother (14).jpg
fot. tiktok.com/juszesek
Big Brother (13).jpg
fot. tiktok.com/juszesek

Big Brother (12).jpg

Tagi: Big Brother
Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik