Nie żyje kolejny aktor "Świata według Kiepskich"
Właśnie przekazano tragiczne wieści z polskiego show-biznesu. Nie żyje kolejny wielki aktor, który pojawiał się w kultowych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Widzowie mogą kojarzyć go między innymi ze “Świata według Kiepskich”.
Nie żyje wybitny polski aktor
Właśnie przekazano informacje o śmierci utalentowanego i doświadczonego aktora. Bogusław Danielewski zmarł w wieku 96 lat. Do tej pory nie są znane okoliczności oraz dokładne przyczyny jego odejścia.
Wiadomość o śmierci artysty przekazał Teatr Polski we Wrocławiu za pomocą swojego oficjalnego konta na Facebooku. Gwiazdor przez wiele lat związany był z tą instytucją. Dodatkowo miał na koncie mnóstwo ról filmowych i teatralnych, które na zawsze pozostaną w pamięci wiernych fanów.
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Bogusława Danielewskiego, długoletniego aktora naszego Teatru. Rodzinie i Bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia. Dyrekcja i Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu - czytamy na Facebooku Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Nie żyje Bogusław Danielewski ze "Świata według Kiepskich"
Aktor pojawił się w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych, które do dzisiaj budzą ogromne emocje wśród Polaków. Mogliśmy zobaczyć go między innymi w “Na kłopoty Bednarski”, “Jak być kochaną”, “Barytonie”, “Rdzy”, “Konsulu”, czy “Pierwszej miłości”. Jego wielki debiut przypadł jednak na rok 1959, gdy pojawił się w filmie “Wspólny pokój” w reżyserii Wojciecha Jerzego Hassa.
Ogromną popularność przyniosła mu również rola w legendarnym serialu “Świat według Kiepskich” . Dodatkowo został nagrodzony licznymi wyróżnieniami i odznaczeniami, w tym między innymi Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
ZOBACZ TEŻ: Top of the Top Sopot: Prokop był bezradny. Ledwo było go słychać. Krzyczał do kamery.
Kim był Bogusław Danielewski?
Utalentowany aktor przyszedł na świat dokładnie 16 kwietnia 1928 roku w Gdyni. Początki jego kariery przypadają na pracę na scenie Estrady Bałtyckiej i Państwowego Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Później przyszedł czas na Teatr Młodego Widza we Wrocławiu, a następnie studia kierunkowe, które udało mu się ukończyć.
Pracował również na rzecz Państwowych Teatrów Dramatycznych we Wrocławiu, które od 1969 roku funkcjonują pod nazwą Teatru Polskiego. Był również jednym z pierwszych twórców kierownictwa artystycznego Studia Pantomimy. Założył je razem z Henrykiem Tomaszewskim oraz Andrzejem Barskim.