Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje gwiazdor hitu emitowanego w TVN. "Mąż, ojciec, dziadek, aktor"
Michał Fitz
Michał Fitz 05.02.2023 19:16

Nie żyje gwiazdor hitu emitowanego w TVN. "Mąż, ojciec, dziadek, aktor"

None
fot. kadr z filmu "Akademia policyjna 3" reż. Jerry Paris

Zza oceanu docierają do nas bardzo przykre informacje, które mogą zasmucić fanów tamtejszej kinematografii, a przede wszystkim wielbicieli serii "Akademia policyjna", często emitowanej na antenie TVN. Nie żyje bowiem George R. Robertson.

Mężczyzna odszedł w wieku 89 lat. O jego śmierci opinię publiczną poinformowali najbliżsi.

Nie żyje gwiazdor "Akademii policyjnej"

Rodzina artysty wydała komunikat, w którym obwieściła, że George R. Robertson zmarł 29 stycznia tego roku w szpitalu w Toronto. Przed śmiercią był otoczony bliskimi sobie osobami.

- Mąż, ojciec, dziadek, aktor, pisarz, malarz, filantrop. George pożegnał się z tym światem w otoczeniu kochającej rodziny 29 stycznia 2023 r. w Sunnybrook Health Sciences Centre. Pozostawia po sobie wiele osiągnięć — czytamy w komunikacie rodziny.

Margaret wzięła ślub, ale męża nie ma. Podjęła zdumiewającą decyzję

George R. Robertson w "Akademii policyjnej"

W ramach "Akademii policyjnej" powstało wiele ciekawych postaci, a jedną z nich bez wątpienia odtwarzał Robertson. Wcielił się w charakternego, ale na swój sposób bardzo zabawnego komisarza Henry'ego Hursta.

Mężczyzna nie dość, że dobrze czuł się w tej roli, to jeszcze był bardzo pozytywnie odbierany przez widzów. Właśnie dlatego odgrywał tę postać w aż 6 filmach z tej serii.

Oczywiście "Akademia policyjna" to nie jedyny film, w którym Robertsonowi przyszło wystąpić. Co ciekawe, aż 3 filmy, w których zagrał, zostały później nominowane do prestiżowego Oscara. Mowa o "Porcie lotniczym", "Normie Rea" oraz "JFK".

Tagi: nie żyje