Nie żyje Gordon Moore. Światowy koncern przekazał smutne wieści. "Dzisiaj straciliśmy wizjonera"
Niestety zza oceanu docierają do nas bardzo przykre informacje, które mogą zasmucić przede wszystkim fanów nowych technologii i informatyki. Nie żyje bowiem Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel, która zrewolucjonizowała rynek komputerowy.
Informację o śmierci wizjonera została potwierdzona przez różne źródła, w tym jego firmę oraz żonę.
Nie żyje Gordon Moore
Gordon Moore odszedł w imponującym wieku 94 lat. Jak poinformowano, mężczyzna zmarł 24 marca tego roku w swojej rezydencji na Hawajach. Ostatnie chwile spędził w otoczeniu rodziny i bliskich.
- Dzisiaj straciliśmy wizjonera. Gordonie Moore, dziękujemy za wszystko — czytamy w oświadczeniu firmy Intel.
Na tej odstawie można więc wnioskować, że śmierć biznesmena nie była nagła, ale w komunikatach dotyczących jego odejścia nie poinformowano, co dokładnie było przyczyną zgonu. Nie wiadomo też, czy w ostatnim czasie chorował. Przez lata uchodził za okaz zdrowia wśród seniorów.
Gordon Moore zawdzięczał długowieczność swojej pasji
Co ciekawe, sam biznesmen był przekonany, co tak naprawdę zapewniło mu długie i zdrowe życia. Wielokrotnie podkreślał, że według niego jest to zasługa jego pasji, którą było wędkowanie . Twierdził, że dzięki niej często obcował pośród natury, robiąc to, co kocha, a to pozytywnie wpływało na jego zdrowie.
Mężczyzna z biegiem kariery i wraz ze wzrostem majątku decydował się na coraz to ambitniejsze połowy. Nie raz łowił wymagające i egzotyczne gatunki ryb. Można założyć, że robił to do momentu, gdy przestał mu na to pozwalać organizm.
Gordon Moore - kariera
Gordon Moore był wybitnym naukowcem, który skończył studia na prestiżowym Uniwersytecie Kalifornijskim zarówno w dziedzinie chemii, jak i fizyki. Specjalizował się w układach scalonych, z których tworzone były procesory, koronny produkt firmy Intel.
W tej dziedzinie opracował także Prawo Moore'a, które opisuje i przewiduje rozwój technologiczny. Za swój wkład w rozwój nauki został nagrodzony wieloma naukowymi wyróżnieniami.
Zobacz post:
Źródło: o2