Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Czesław Magnowski. Aktor odszedł w wieku 77 lat
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 20.03.2023 07:38

Nie żyje Czesław Magnowski. Aktor odszedł w wieku 77 lat

None
pixabay/webandi

Niestety do wieczności odszedł Czesław Magnowski. Polski aktor znany z filmów i seriali zmarł w wieku 77 lat. Choć w ostatnich latach nie był już aktywny zawodowo, jego filmografia jest naprawdę imponująca. W żałobie pozostawił nie tylko najbliższych, ale i wielu przyjaciół z planów.

Śmierć aktora nastąpiła 18 marca br. To kolejny świetny artysta, który odszedł z tego świata. Mimo to pamięć po nim pozostanie nie tylko w sercach najbliższych, ale również w produkcjach, w których wystąpił przed i za kamerą.

Nie żyje Czesław Magnowski

Do informacji publicznej dotarły smutne wieści o śmierci Czesława Magnowskiego. Aktor zmarł 18 marca 2023 roku, jednak okoliczności jego zgonu nie są jeszcze znane. Nie wiadomo również, jak w ostatnim czasie czuł się artysta. Niemniej jednak to duży cios nie tylko dla jego rodziny, ale także miłośników kina, którym niewątpliwie był doskonale znany.

Na chwilę obecną nie wiadomo również, kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie mężczyzny. Należy jednak przypuszczać, że jeśli rodzina wyrazi zgodę na publikację tych informacji, zostaną one przekazane publicznie w najbliższym czasie.

Kajra w "Pytaniu na śniadanie" zrównała z ziemią najnowszy hit Sławomira. "Zespół się wstydzi tej piosenki"

Czesław Magnowski zagrał w wielu produkcjach

Na przestrzeni lat, w których Magnowski był aktywny zawodowo, można było oglądać go w wielu polskich produkcjach zarówno filmowych, jak i telewizyjnych. Jego nazwisko bez dwóch zdań znają wszyscy amatorzy rodzimego kina, mimo, że zazwyczaj wcielał się w role drugoplanowe lub epizodyczne.

Między innymi na swoim koncie ma rolę serialach “Złotopolscy”, “Adam i Ewa”, “Tulipan” oraz “Blisko, coraz bliżej”. Nie wszyscy wiedzą, że doskonale spisywał się nie tylko przed, ale i za kamerą. Był także odpowiedzialny za organizację produkcji, kierownictwo planu i współpracę reżyserską.

Nie tylko aktor, ale i kaskader

Czesław Magnowski był także kaskaderem. Wielokrotnie wykazywał swoje umiejętności, które później widzowie mieli okazję podziwiać na ekranach. W tej kwestii często pojawiał się na planie jako konsultant od bardziej wymagających scen. 

Rodzinie i najbliższym Czesława Magnowskiego składamy szczere kondolencje. 

źródło: filmpolski.pl