Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje ceniona piosenkarka. Anna Maria Jopek żegna gwiazdę Eurowizji
Michał Fitz
Michał Fitz 20.11.2023 16:19

Nie żyje ceniona piosenkarka. Anna Maria Jopek żegna gwiazdę Eurowizji

Sara Tavares
fot. CanvaPro; youtube.com/RTP

Niestety przychodzimy z bardzo przykrymi informacjami, które zasmucą przede wszystkim fanów pięknego śpiewu. Nie żyje bowiem wybitna artystka, która swego czasu występowała na Eurowizji. Pożegnały ją polskie gwiazdy w tym Anna Maria Jopek. Zmarła Sara Tavares.

Nie żyje Sara Tavares

O śmierci Sary Tavares od rana trąbią portugalskie media. Wokalistka była istną diwą tamtejszej estrady. Kobieta zmarła w wieku raptem 45 lat. Od dawna toczyła nierówną walkę z nowotworem mózgu, któremu jednak nie chciała dać za wygraną. Po niemal dekadzie ten bój jednak przegrała.

Piosenkarkę opłakują nie tylko dziesiątki tysięcy fanów z Portugalii, ale także Polki i Polacy. Szczególnie te osoby, które miały okazję ją poznać. Artystkę już wspomniała chociażby Anna Maria Jopek.

Tragedia w Puszczykowie. Sąsiadka ofiar nie przebierała w słowach, wyjawiła fakty o rodzinie

Anna Maria Jopek i Edyta Górniak żegnają gwiazdę

Anna Maria Jopek nie tylko przecięła się z Tavares za kulisami koncertów, ale także współpracowała z nią przy kilku utworach. Miała więc okazję dobrze ją poznać. Śmierć koleżanki musiała się okazać dla niej mocnym ciosem, bo przy pożegnaniu jej była w stanie wydusić z siebie raptem kilka słów.

Była naszym aniołem

Edyta Górniak z kolei rywalizowała z Tavares na tej samej Eurowizji. Też więc nie mogła przejść obojętnie obok informacji o jej śmierci. W mediach społecznościowych podkreśliła, jak wielką artystką była Sara.

Z wielkim smutkiem przyjęłam dziś informację, że wspaniała artystka portugalska Sara Tavares, z którą wspólnie stanęłyśmy na scenie w Dublinie, reprezentując Nasze kraje, wczoraj odeszła

ZOBACZ TEŻ: Syn kultowego polskiego muzyka przekazał tragiczną wiadomość. "Teraz już nie cierpisz kochany tato"
 

Sara Tavares - kariera

Sara Tavares zyskała popularność w jednym z portugalskich, telewizyjnych, muzycznych programów. Poniekąd dzięki temu znalazła się na Eurowizji, na której zajęła ósme miejsce. Wówczas też rozpoczęła się jej europejska kariera. Grała w wielu krajach, również w Polsce.

Na przestrzeni całej swojej kariery wydała 4 długogrające albumy studyjne. Ostatni z nich pod tytułem “Fitxadu”, miał swoją premierę 6 lat temu. Płyta została nagrodzona latynoskim Grammy.

Edyta Górniak żegna.JPG
instagram.com.edytagorniak
Tagi: nie żyje