Nie żyje Barbara Ciruk. Informację o śmierci dziennikarki TVP i byłej posłanki przekazał syn
Właśnie przekazano dramatyczne wieści. Nie żyje znana dziennikarka TVP Barbara Ciruk. Informację o śmierci 66-letniej prezenterki i posłanki przekazał jej syn.
Dziennikarka przez wiele lat była jedną z twarzy białostockiej Telewizji Polskiej. Dodatkowo kobieta od lat angażowała się również w działalność polityczną.
Nie żyje znana dziennikarka TVP Barbara Ciruk
Nie żyje znana i ceniona dziennikarka Telewizji Polskiej. Jak przekazał jej ukochany syn Michał, kobieta odeszła 26 kwietnia 2023 roku o godzinie 18:10. Wiadomość tę opublikował na swoim profilu w social mediach.
- Dziś o godzinie 18:10, po chorobie zmarła moja kochana Mama Barbara Ciruk. Dzięki Wam za wszystkie dobre słowa i gesty - napisał raper Michał “Cira” Ciruk, a prywatnie syn gwiazdy na swoim profilu na Facebooku.
Barbara Ciruk od lat pracowała dla białostockiej TVP oraz angażowała się w lokalną politykę, gdzie pełniła funkcję posłanki SLD na Sejm IV Kadencji. Miała 66 lat.
W wieku 66 lat odeszła znana dziennikarka TVP
Informację o niespodziewanym odejściu prezenterki przekazała jej najbliższa rodzina, która teraz żegna Barbarę Ciruk za pomocą wzruszających postów w swoich social mediach. Na facebookowych profilach bliskich gwiazdy pojawiły się już wspólne fotografie oraz wspomnienia minionych lat.
- Kiedy ją poznawałam - była niekwestionowaną gwiazdą radia. Jej głos, jej śmiech, kontakt z ludźmi, swoboda przed mikrofonem i odwaga w poruszaniu tematów kąśliwych był dla mnie, młodziutkiej dziewczyny z Akadery- czymś niesamowitym - czytamy na profilu Doroty Sokołowskiej, czyli dziennikarki Polskiego Radia Białystok.
Zobacz posty:
Kim była dziennikarka TVP Barbara Ciruk?
Barbara Ciruk przyszła na świat 12 listopada 1956 roku w Białymstoku. Już od najmłodszych lat wiązała swoją przyszłość z dziennikarstwem, dlatego też ukończyła Studia Humanistyczne Uniwersytetu Warszawskiego w filii w Białymstoku.
Później od 1980 roku związana była z Radiem Białystok, a zaraz później do 2001 roku pracowała dla lokalnego oddziału Telewizji Polskiej. W latach dziewięćdziesiątych zaangażowała się również w działalność polityczną i w 2001 roku uzyskała mandat poselski z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Dodatkowo była członkinią Komisją Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Źródło: pomponik.pl