Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje absolutna ikona kina. Dopiero śmierć zdjęła ją ze sceny. To narodowa tragedia
Julia Bogucka
Julia Bogucka 29.01.2024 16:15

Nie żyje absolutna ikona kina. Dopiero śmierć zdjęła ją ze sceny. To narodowa tragedia

Sandra Milo nie żyje
CanvaPro, Kadr z filmu "Adua e le compagne"

Włochy opłakują dziś stratę uwielbianej aktorki Sandry Milo. Kobieta zmarła w wieku 90 lat po niemal siedemdziesięcioletniej karierze. Do samego końca występowała w filmach i serialach, wiele z nich było wysoko ocenianych. Zagrała również w obrazie w reżyserii Federica Felliniego “Osiem i pół”, który był laureatem Oscara.

Sandra Milo i jej kariera zawodowa

To jedna z najsłynniejszych włoskich aktorek, która rozkochiwała w sobie setki osób. Jej prawdziwe nazwisko to Salvatrice Elena Greco. Dorastała niedaleko Pizy i doczekała się trójki dzieci. Debiut filmowy przeżyła w wieku 22 lat w filmie “Kawaler” w reżyserii Antonio Pietrangeliego. Jednak na życiowy sukces w aktorstwie musiała jeszcze chwilę poczekać.

Łącznie wystąpiła w ponad 70 obrazach, prowadziła również programy telewizyjne emitowane na stacjach RAI i Mediaset. Najbardziej znana była jednak z ról zagranych w filmach Federica Felliniego, w tym jednym oscarowym. To “Osiem i pół”, uznawany za jeden z najbardziej inspirujących obrazów w historii kina. Sandra Milo zagrała w nim jedną z głównych ról.

Trójmiasto w rozpaczy. Nie żyje wybitna postać Pomorza. Mało kto, zrobił dla niego tyle, co Andrzej Trojanowski Nie żyje uwielbiany, polski muzyk. Miał zagrać w niedzielę na WOŚP, nagła tragedia wstrząsnęła fanami

Nie żyje Sandra Milo

Wieść o śmierci słynnej aktorki obiegła świat 29 stycznia. W chwili odejścia miała 90 lat. Informacje przekazały jej dzieci, a włoska agencja informacyjna ANSA zapewniła równocześnie, że Sandra Milo zmarła w otoczeniu najbliższych we własnym domu.

“Dzisiaj o 8:25 rano zmarła nasza mama. Zostawiła nas spokojnie, zasypiając w swoim łóżku, zgodnie z jej wyraźną prośbą, otoczona miłością naszą i jej ukochanych psów Jima i Lady”

- dowiadujemy się z oświadczenia dzieci Sandry Milo.

Nieznane są do tej pory dokładne przyczyny śmierci aktorki, ani szczegóły dotyczące jej pochówku.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje żona wybitnego polskiego aktora. Przykre wieści. Znamy szczegóły pogrzebu

Sandra Milo pracowała niemal całe życie

Całe Włochy cierpią z powodu śmierci słynnej aktorki. Nic dziwnego, bowiem pomimo wieku, była aktywna zawodowo niemal do samej śmierci. Jeszcze w ubiegłym roku występowała we włoskim serialu “Żigolak z przypadku”, zagrała również w filmie “Najpiękniejsze stulecie mojego życia”. Pojawiła się również w reality-show.

Miała kontakt z wieloma znanymi w kraju reżyserami, mowa o filmach Dino Risiego, Gabriele Salvatoresa i Renzo Arbore. Jej kariera aktorska trwała niemal siedemdziesiąt lat. Niezwykle często doceniano między innymi jej lekkość w wykonywaniu ról komediowych.

Tagi: nie żyje