Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Katastrofa helikoptera. Nie żyje znany przedsiębiorca Karol Kania i jego pilot
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 23.02.2021 11:59

Katastrofa helikoptera. Nie żyje znany przedsiębiorca Karol Kania i jego pilot

podlaska policja
fot. Canva

Do katastrofy doszło około 1 w nocy. Warunki atmosferyczne były niesprzyjające. Helikopter musiał przedzierać się przez gęstą mgłę.

Katastrofa helikoptera w Pszczynie. Nie żyje znany przedsiębiorca i milioner Karol Kania. Zginął również jego pilot. Ranni 54-letni mężczyzna i 47-letnia kobieta (synowa Kanii), zostali przewiezieni do szpitala.

Nie żyje Karol Kania. On i jego pilot zginęli w katastrofie helikoptera

Około 1 w nocy pod Pszczyną, w okolicy rzeki Dokawa rozbił się helikopter Bell 429. Przyczyny są, jak na razie, nieznane. Zginęły dwie osoby, które siedziały w przedniej części maszyny, dwie pozostałe są ranne.

Jak podał Mateusz Caputa ze straży pożarnej w Pszczynie, służby otrzymały informację o wypadku po północy.

Rozdzwonili się mieszkańcy, którzy widzieli helikopter krążący nad lasem a później huk, hałas. Na miejsce udały się jednostki straży. Mieszkańcy pomogli dotrzeć do miejsca, w którym zdarzył się wypadek. Było to niezwykle trudne – mówił.

Helikopter rozbił się w terenie leśnym, podmokłym, panowała gęsta mgła. Na miejscu we wraku helikoptera znajdowało się dwóch mężczyzn bez oznak życia. Dwie osoby ranne – kobieta i mężczyzna byli poza wrakiem – tłumaczył.

Akcja służb trwała do godziny trzeciej. Potem na miejscu znaleźli się przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy zbadają sprawę.

Był to lot cywilny, prywatny. To na razie wszystko co można powiedzieć. Trwają ustalenia – ustalił Leonard Synowiec, prokurator rejonowy z Pszczyny.

Dwie osoby – 54-letniego mężczyznę i 47-letnią kobietę (synową Kani) – przewieziono do szpitala.

Nie żyje pilot śmigłowca. Zginął też Karol Kania, słynny przedsiębiorca. Pilot miał 54 lata, a Kania – 80.

Kim był Karol Kania?

Karol Kania był założycielem i właścicielem jednego z największych w Europie przedsiębiorstw produkujących podłoża pod uprawę pieczarek.

W 2016 roku znalazł się na 63. pozycji w rankingu najbogatszych Polaków wg „Forbesa”. Jego majątek wyceniono na 490 mln zł.

W 2006 roku Wojciech Kania, wraz z ojcem, przejął od miasta Pszczyny wieżę ciśnień, którą przerobił na restaurację – Wieżę Wodną, w której znalazły się restauracja i pub Steampunk. Zamknięto ją w 2018 roku.

Powiązane
Jeden z dziesięciu, Tadeusz Sznuk
Głowili się, głowili, a nie zawsze mieli racje. Oto najtrudniejsze pytania “1 z 10”! Odpowiesz?