Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Anna Majer nie żyje. Tancerka, choreograf i pedagog zmarła w niedzielę
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 22.02.2021 08:35

Anna Majer nie żyje. Tancerka, choreograf i pedagog zmarła w niedzielę

nie żyje
fot. Opera Śląska, facebook.com/Związek Artystów Scen Polskich

Polskie media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Anna Majer – tancerka, choreografka i pedagożka tańca. O jej śmierci poinformował m.in. Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem wpisu w mediach społecznościowych.

Nie żyje Anna Majer. Artystka zmarła w niedzielę 21 lutego, a o jej śmierci poinformowano późnym wieczorem. Na facebookowej stronie ZASP pojawiła się notatka na temat życia i twórczości gwiazdy. Informacja znalazła się również na stronie internetowej Opery Śląskiej, z którą Majer była związana.

Nie żyje Anna Majer

Dzień 21 lutego 2021 roku okazał się wyjątkowo smutny dla bliskich i rodzinny Anny Majer, która od nich odeszła. Artystka nie zostanie zapomniana, dzięki swoim sztukom i choreografiom, jakie udało się jej stworzyć.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dzisiaj odeszła od nas nasza Droga Koleżanka – Anna Majer – napisano na Facebooku ZASP-u.

Z kolei na stronie internetowej Opery Śląskiej, z którą Anna Majer była związana, i dla której głównie tworzyła, pojawiły się kondolencje dla rodziny i bliskich tancerki.

Kim była Anna Majer?

Anna Majer była tancerką, choreografką, reżyserką oraz wykładowczynią akademicką. Jako choreografka zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej – przygotowała wtedy występy do spektaklu Bolero Ravela.

Widowisko okazało się spektakularnym sukcesem i zostało nagrodzone Złotą Maską. Oprócz Opery Śląskiej artystka współpracowała również z Operą Wrocławską, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Gliwickim Teatrem Muzycznym czy Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Anna Majer realizowała się nie tylko jako tancerka i choreografka. Jej zamiłowanie do sztuki miało wiele twarzy i dlatego artystka nie poprzestała tylko na jednej z jej odnóg: gwiazda wystawiała również własne spektakle i przedstawienia dramatyczne.

Na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach stworzyła zupełnie nowy kierunek kształcenia: artystyczne formy aktywności ruchowej. Pracowała ze studentami i pokazywała im, jak piękny może być taniec.

Przez całe swoje życie nie zapomniała o rodzinnych stronach Bytomia. To właśnie w Operze Śląskiej w tym mieście stworzyła m.in. choreografię do Tannhäusera Wagnera czy widowiska dla dzieci Kot w butach.

Oprócz tego tancerka działała społecznie. Przez wiele lat aktywnie brała udział w spotkaniach Stowarzyszenia Ligi Kobiet Nieobojętnych. Współpracowała także z Bytomskim Uniwersytetem III Wieku, gdzie pokazywała, że o każdej porze życia można odnaleźć zamiłowanie do sztuki.

Osoby, które miały przyjemność ją spotkać, wspominają ją jako ciepłą, życzliwą, a przede wszystkim kochającą ludzi i sztukę osobę. Niestety, ale w niedzielę 21 lutego odeszła z tego świata. To niejedyna smutna wiadomość, o której ostatnio informowaliśmy.

Zobacz zdjęcie:

Nie żyje Anna Majer.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com, opera-slaska.pl