Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Smutek i żal ogarnął miliony. Niestety, nie żyje, była niezastąpioną, wspaniałą osobą
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 14.09.2020 10:06

Smutek i żal ogarnął miliony. Niestety, nie żyje, była niezastąpioną, wspaniałą osobą

Polsat
fot. pexels.com/Dhivakaran S

Nie żyje wybitna kobieta, która dla innych zrobiła naprawdę wiele. Dzięki niej ogromna część z nas postanowiła odmienić całe swoje życie. Była pionierką w swojej branży. Niestety zmarła, miała 77 lat. To ogromna strata dla wszystkich, uwielbiały ją miliony.

Kobieta, która uczyniła bardzo wiele dobrego dla innych, niestety nie żyje. Dzięki niej los wielu kobiet odmienił się na lepsze. Zmarła w swoim domu, miała 77 lat. Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny.

Nie żyje Shere Hite

Jak donosi portal wysokieobcasy.pl w środę 9 września, w swoim domu w Londynie zmarła Shere Hite, pionierska badaczka seksualności kobiet i kobiecego orgazmu. Jej postać od zawsze budziła wiele kontrowersji, dla jednych była pewnego rodzaju bohaterką, która pozwoliła zmienić życie na lepsze, dla drugich badaczką, przez którą przybywa rozwodów i zajmuje się głupotami.

— Byłam wówczas jedyną badaczką seksu, która była feministką. Próbowałam rozszerzyć ideę aktywności seksualnej na kobiecy orgazm i masturbację — opowiadała kilka lat temu w wywiadzie dla Guardiana.

  1. Dentysta był wstrząśnięty na widok zębów 3-latka. Zadał matce tylko jedno pytanie
  2. Tadeusz Rydzyk powinien przejść na emeryturę i zniknąć z życia publicznego? Są wyniki przełomowej sondy

Kim była Shere Hite?

Shere Hite była pochodzącą z Niemiec, amerykańską badaczką kobiecej seksualności. Ankietowała wiele tysięcy kobiet, dopytując je o życie intymne: seks, orgazm czy masturbację i jej techniki. Swoje pionierskie badanie wykonywała w latach 1972-1976, przeprowadziła rozmowy z około 3,5 tys. kobiet, a następnie wydała pracę Raport Hite: A Nationwide Study of Female Sexuality — narodowe studium kobiecej seksualności. Książka szybko stała się bestsellerem, rozeszła się w 50 milionach egzemplarzy.

Raport zrewolucjonizował dotychczasowe podejście do seksu. Badaczka poklasyfikowała techniki masturbacji kobiet oraz postulowała, aby ponownie zdefiniować pojęcie seks. Bezwstydnie przełamywała tabu, pokazując, że tylko 30 procent jej respondentek przeżywało orgazm w wyniku stosunku waginalnego, a pozostałe 70 procent w wyniku pobudzenia łechtaczki.

Za swoją działalność szybko została znienawidzona przez wielu, musiała przenieść się z USA do Europy, zrzekła się nawet amerykańskiego obywatelstwa. Jak donoszą dalej wysokieobcasy.pl 9 września zmarła w swoim domu w Londynie na rzadkie zaburzenie neurologiczne.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zmarła Shere Hite.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano
  2. Jest potwierdzenie, pilny zakaz. Od 8 rano w poniedziałek
  3. Jakimowicz zadał gościowi żenujące pytanie. Magdalena Ogórek aż złapała się za głowę: ”O Jezu”
  4. Rafał Trzaskowski urządził scenę w klubie o 1 w nocy. Niebywałe, czego się domagał. Wszystko się nagrało
  5. Pamiętacie żonę doktora z ”Rancza”? Wygląda jak inna osoba, przecieramy oczy ze zdumienia
  6. Poszedł do restauracji jednego z największych gwiazdorów kina. Kwota na rachunku może zwalić z nóg, jak jedna pensja

Źródła: wysokieobcasy.pl, wikipedia.org

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania