Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Sprzed chwili: Nie żyje lider kultowego zespołu. Miał 46 lat, jeszcze niedawno bliscy prosili o modlitwę
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 09.01.2021 18:55

Sprzed chwili: Nie żyje lider kultowego zespołu. Miał 46 lat, jeszcze niedawno bliscy prosili o modlitwę

Tim Feerick
fot. Lelum

Nie żyje Grzegorz „Guzik” Guziński, lider zespołu Flapjack. Tę przykrą wiadomość podano m.in. za pośrednictwem facebookowej strony Soundrive. Wokalistę pożegnał „Ślimak” z Acid Drinkers, który występował razem z nim w jednym zespole. Jeszcze niedawno prosił on fanów o modlitwę za kolegę, który był w ciężkim stanie. Grzegorz Guziński miał 46 lat.

Nie żyje Grzegorz Guziński, wokalista i autor tekstów, którego mogliśmy podziwiać w takich zespołach jak N’Dingue, Red Rooster, czy Homosapiens. Media spekulują, że muzyk trafił do szpitala z powodu COVID-19, jednak jak na razie są to niepotwierdzone informacje.

Nie żyje Grzegorz Guziński

Dzisiaj, tj. 9 stycznia do mediów dotarła smutna wiadomość o śmierci popularnego polskiego muzyka. Nie żyje Grzegorz Guziński. Jak na razie nie wiadomo nic o przyczynie śmierci, poinformowano, że muzyk został przyjęty w ciężkim stanie na OIOM. Tę informację potwierdził kolega z zespołu Maciej „Ślimak” Starosta.

Sytuacja wyjątkowa więc trzymajcie kciuki a ja proszę o modlitwę… Guzik (Flapjack, Homosapiens) w ciężkim stanie na OIOMie!!! — napisał na Facebooku.

Niestety, ale nie udało się uratować muzyka. Wkrótce po tej wiadomości, na facebookowej stronie Soundrive poinformowano o śmierci artysty.

Dzisiaj zmarł Grzegorz „Guzik” Guziński, lider Flapjack i Homosapiens — napisano.

Kim był Grzegorz Guziński?

Grzegorz Guziński był polskim wokalistą i muzykiem. Urodził się w 1975 roku. Na początku swojej kariery był członkiem trójmiejskich zespołów takich jak Red Rooster i N’Dingue.

Podczas jednego z koncertów w Gdyni Guziński zwrócił na siebie uwagę gitarzysty Roberta „Litzy” Friedricha, który wraz z Maciejem „Ślimakiem” Starostą postanowili powołać projekt poboczny dla swojego podstawowego zespołu tj. Acid Drinkers.

W ten sposób powstał zespół Flapjack. Grupa wykonywała połączenie thrash metalu, hardcore punku i rapcore’u, jak również rocka.

W 1994 roku zadebiutowali z albumem Ruthless Kick. Debiutanckie dzieło przyniosło im nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Flapjack wydał jeszcze później trzy krążki, a jego dyskografia zamyka się w 2012 roku na albumie Keep Your Heads Down. Oprócz działalności we Flapjacku Guziński w latach 1998-2002 śpiewał w zespole Homosapiens, z którym nagrał z kolei cztery krążki.

W tracie swojej kariery muzycznej „Guzik” nie poprzestawał na własnej twórczości. Udzielał się również na płytach innych wykonawców. Można go usłyszeć w Illusion, Dynamind, czy Funny Hippos.

Zmarł 9 stycznia 2021 roku. Miał 46 lat. To z pewnością wielki cios dla rodziny oraz fanów artysty. Niestety, ale to niejedyna smutna wiadomość, jaką mieliśmy dzisiaj do przekazania.

Zobacz zdjęcie:

nie żyje

Nie żyje Grzegorz Guziński.

nie żyje

Wcześniej poinformowano, że mężczyzna trafił w ciężkim stanie na OIOM. Kolega z zespołu prosił o modlitwę.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook