Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Michalina Pięchowa. Autorka książek miała 89 lat
Karol Osiński
Karol Osiński 01.03.2021 11:42

Nie żyje Michalina Pięchowa. Autorka książek miała 89 lat

Nie żyje
fot. facebook.com/Bochniacy

Do mediów trafiła bardzo smutna i niespodziewana wiadomość. Nie żyje Michalina Pięchowa, nauczycielka języka polskiego w I LO w Bochni, oraz autorka licznych książek, a do tego artystka na co dzień zajmująca się malarstwem. O jej śmierci poinformowało Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej na Facebooku. Przyczyna śmierci zasłużonej kobiety nie została podana. Miała 89 lat.

Michalina Pięchowa zmarła 28 lutego. Jej wielką pasją była praca z młodzieżą, dlatego postanowiła zostać nauczycielką. Zasługi dla Polskiej literatury i artyzmu z ręki zmarłej kobiety są niezastąpione. Wiadomość, że nie żyje dotarła do nas dopiero dziś.

Nie żyje Michalina Pięchowa

Śmierć artystki wywołała wielki smutek nie tylko pośród lokalnej społeczności, ale także wielu Polaków w każdych zakątkach kraju. Przez zdecydowaną większość swojej kariery zawodowej pracowała, jako polonistka w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, jednak to nie wszystko.

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci Michaliny Pięchowej – postaci, która wyryła trwałe piętno na kartach historii naszego miasta i Stowarzyszenia. Wychowywała pokolenia Bochnian, najpierw jako profesor w 1 LO Bochnia, a później jako społeczniczka zaangażowana w krzewienie postaw patriotycznych i umiłowania do kultury i tradycji naszej małej ojczyzny – napisano na Facebooku.

Swoją przygodę z pedagogiką rozpoczęła zaraz po ukończeniu studiów. Jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poza pracą we wcześniej wspomnianym Liceum Ogólnokształcącym pracowała także w LO w Pilźnie, a także w Liceum Pedagogicznym w Bochni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Przez długie lata aktywnie działała w Stowarzyszeniu Bochniaków, gdzie swoimi tekstami ubogaciła wiele wydań kwartalnika ,,Wiadomości Bocheńskie” zawsze służąc fachową wiedzą i prawdziwym oddaniem tematom, które poruszałainformują znajomi i przyjaciele zmarłej.

W dalszej części opublikowanego wpisu można przeczytać najszczersze kondolencje, które złożyło stowarzyszenie. Jego przedstawiciele są przekonani, że nauka, którą dzieliła się z młodym pokoleniem przetrwa na wiele lat i będzie przechodzić na kolejne pokolenia.

– Odejście Pani Michaliny pozostawia smutną pustkę, ale głęboko wierzymy, że jej wielkie zaangażowanie i troska o dobre wychowanie bocheńskiej młodzieży jeszcze przez wiele lat będą owocować kolejnymi pokoleniami Bochniaków dbających o spuściznę przodków. Niech spoczywa w pokoju! Requiescat in pace – składa kondolencje Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Kim była Michalina Pięchowa?

Michalina Pięchowa była wykształconym pedagogiem, nauczycielem oraz artystką. Na swoim koncie ma wiele książek, które poświęciła m.in. Janowi Pawłowi II i własnym wspomnieniom. Z kolei jako artystka stworzyła mnóstwo prac malarskich, które zostały wystawione na kilkunastu wystawach w Tarnowie, Chełmie, czy Bochni.

Niestety, nie jest to pierwsza smutna informacja, o której informujemy w dniu dzisiejszym. Przy okazji pragniemy przypomnieć o prośbie, jaką złożył kilka dni temu Muniek Staszczyk swoim fanom. Chodzi o jego tatę. Rodzinie zmarłej Michalinie Pięchowej składamy najszczersze kondolencje.

Zobacz zdjęcie:

Nie żyje Michalina Pięchowa. Miała 89 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?