Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyją 6-letnie dziecko i dwie kobiety. Reanimacja się nie powiodła, tragedia w województwie lubelskim
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 19.11.2023 17:28

Nie żyją 6-letnie dziecko i dwie kobiety. Reanimacja się nie powiodła, tragedia w województwie lubelskim

miś, radiowóz na sygnale
Tragiczny wypadek w woj. lubelskim. Fot. Canva; zdjęcie poglądowe

Dziś nad ranem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku kolizji busa zginęły aż trzy osoby. Jedną z ofiar jest 6-letnie dziecko. Okoliczności wypadku są porażające, mogło ucierpieć znacznie więcej osób.

Wypadek w woj. lubelskim, zginęły 2 kobiety i dziecko

W niedzielę 19 listopada ok. 4:30 w Wereszynie nieopodal Hrubieszowa (województwo lubelskie) doszło do tragiczngo wypadku busa. Samochód, którym podróżowało 10 osób, uderzył w drzewo. Mimo podjętej próby reanimacji nie udało się uratować dwóch kobiet ani 6-letniego dziecka. Okoliczności tego wypadku są wstrząsające.

Policja i prokuratura ustalają przyczyny tej kolizji. Jak podaje TVN24, na miejscu miał pracować również biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Na miejsce przyjechało aż 12 zastępów straży pożarnej. Nad Warszawą unosiły się kłęby dymu! Dopiero co miał miejsce śmiertelny wypadek na A1, dzisiaj kolejna tragedia. Tym razem na A4

Okoliczności wypadku w Wereszynie

Według informacji podanych przez Radio Lublin, do wypadku miało dojść dziś z samego rana, ok. godz. 4:30, w Wereszynie koło Hrubieszowa. Kierowca busa nagle zmienił kierunek jazdy i uderzył wprost w rosnące na poboczu drzewo. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie kpt. Jakub Kurczuk przekazał PAP szczegóły wypadku:

Busem podróżowało 10 osób, wszyscy byli obywatelami Ukrainy. Bus zjechał na przeciwległy pas, następnie do rowu i uderzył w drzewo. Na miejscu śmierć poniosły dwie kobiety, trzecia osoba była reanimowana, ale niestety również zmarła.

Jak poinformowała w rozmowie z PAP asp. szt. Edyta Krystowiak z Komendy Powiatowej w Hrubieszowie, prawdopodobną przyczyną kolizji było zaśnięcie kierowcy. Funkcjonariuszka dodała, że mężczyzna był trzeźwy.

ZOBACZ TEŻ: Dramatyczne chwile! 5-latka wypadła z okna. Niewiarygodne, co zrobił przypadkowy świadek wypadku

Tragiczne skutki wypadku w Wereszynie

Wypadek w Wereszynie zakończył się tragicznie. Dwie kobiety zginęły na miejscu, natomiast 6-letnia dziewczynka zmarła w trakcie reanimacji. Busem podróżowało łącznie 10 osób, wśród których były również dzieci. Reszta uczestników wypadku została przetransportowana do pobliskich szpitali.

Pozostałe siedem osób trafiło do szpitali. Wśród nich jest 3-letnie dziecko w ciężkim stanie, które zostało przetransportowane do Lublina. Również jedna kobieta jest w ciężkim stanie – przekazała PAP asp. szt. Edyta Krystowiak. 

Kierowca busa również został ranny i przebywa w szpitalu. 31-latek ma usłyszeć zarzuty:

Za nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w którym osoba poniesie śmierć, sprawcy grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności – tłumaczy w rozmowie z TVN24 rzecznik KWP w Lublinie.

źródło: dziennik.pl, pap.pl, tvn24.pl