Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Nie tylko dom Lucy z "Rancza". W baśniowej lokalizacji lata wcześniej kręcono ponadczasowy hit
Michał Fitz
Michał Fitz 09.04.2023 21:37

Nie tylko dom Lucy z "Rancza". W baśniowej lokalizacji lata wcześniej kręcono ponadczasowy hit

Ranczo
fot. kadr z serialu "Ranczo"

Z serialem “Ranczo” związanych jest kilka kultowych miejsc, które dziś chętnie odwiedzane są przez fanów produkcji. Obok kościoła czy sklepu z kultową ławeczką jednym z takich miejsc z pewnością jest dworek należący do Lucy.

Spostrzegawczy widzowie mogli się w trakcie oglądania zorientować, że już wcześniej gdzieś go widzieli. W jakiej produkcji się pojawił?

"Ranczo": Gdzie leży dworek Lucy?

Większość kultowych dla serialu miejsc znajduje się miejscowości Jeruzal oraz okolicznych wsiach. Sceny w domu Lucy kręcono jednak spory kawałek stamtąd, ponieważ znajduje się on w Sokulach, oddalonych od większości lokacji o ponad 100 kilometrów.

Produkcja serialu była jednak gotowa na taką niedogodność, bo ten dworek idealnie pasował do koncepcji. Zresztą nie tylko według nich, ponieważ ten zbudowany w XVIII wieku budynek “grał” także w innej, bardzo popularnej produkcji

"Familiada": "Stworzenie ze szczypcami". Po odpowiedzi uczestnika nawet Strasburger nie wytrzymał

"Ranczo": Gdzie jeszcze pojawił się dom Lucy?

Ów dworek zadebiutował na ekranie na wiele lat przed premierą “Rancza”. Nagrywano w nim sceny do “Nocy i dni”. Część serialu kręcono również na krakowskim Starym Kazimierzy, który przedstawiał Kaliniec.

Niestety, fani obydwu produkcji nie mają możliwości podziwiać dworku z bliska. Ten jest bowiem własnością prywatną i nie został udostępniony do zwiedzania.

Nie każda budowla z "Rancza" przetrwała

Większość budynków znanych z “Rancza" można przynajmniej obejrzeć z ulicy. Niestety, jednego charakterystycznego miejsca nie da się już zobaczyć wcale. Mowa konkretnie o starej, drewnianej chatce babki zielarki.

Domostwo od dawna było opuszczone, a by się do niego dostać, trzeba było przebić się przez las, co udawało się tylko części śmiałkom. Ci, którzy dotarli tam w drugiej połowie ubiegłego roku zastali smutny widok. Okazało się, że chata została wyburzona lub sama rozpadła się i ją uprzątnięto. Od jakiegoś czasu była bowiem w opłakanym stanie.

Ranczo.jpg
fot. kadr z serialu "Ranczo"
Noce i dnie (1).jpg
fot. kadr z filmu “Noce i dnie”, reż. Jerzy Antczak
Noce i dnie (2).jpg
fot. kadr z filmu “Noce i dnie”, reż. Jerzy Antczak

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Tagi: Ranczo
Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem