Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nasz nowy dom. Tragiczny stan domu to dopiero początek. Ekipa Katarzyny Dowbor przeprowadziła jeden z najtrudniejszych remontów
Michał Fitz
Michał Fitz 28.09.2022 16:34

Nasz nowy dom. Tragiczny stan domu to dopiero początek. Ekipa Katarzyny Dowbor przeprowadziła jeden z najtrudniejszych remontów

Katarzyna Dowbor
fot. kadr z programu „Nasz nowy dom”

Obecnie trwa już 19. edycja programu „Nasz nowy dom”. Ekipa budowlana show ma już za sobą kilkaset remontów, z czego niektóre były naprawdę wymagające. Ten, którego podjęli się w ostatnim odcinku, z kilku względów należał do niezwykle trudnych. Mimo to Katarzyna Dowbor i spółka musieli pomóc biednej rodzinie.

Uczestniczkami tego epizodu były trzy kobiety żyjące na co dzień w niszczejącym mieszkaniu. Pani Magda opiekuje się nie tylko swoją mamą, ale także niepełnosprawną córką. Nie miała więc środków, czasu i możliwości, by wyremontować mieszkanie.

„Nasz nowy dom”: Trudne wyzwanie przed ekipą remontową

Remont mieszkania Pani Magdy był wymagający z paru przyczyn. Po pierwsze, to nie wolnostojący dom, a lokal znajdujący się na czwartym piętrze bloku, w którym nie ma windy. Oznacza to, że ekipa musiała działać w bardzo ciasnych warunkach i nie mogła mieć wszystkich przyborów oraz materiałów pod ręką. Zwykle nie ma z tym problemu, bo podwórza remontowanych domów gwarantują im wygodę logistyczną, ale tu już trzeba było sobie radzić bez niej. Jak widać po zwiastunie, z częścią roboty fachowcy musieli wychodzić na klatkę.

Dodatkowo prace, które trzeba było wykonać, nie należały do najprostszych i najszybszych. W zasadzie w całym mieszkaniu na ścianach i sufitach pojawiał się grzyb, który trzeba było zwalczyć. Kompletnie wadliwa była też stara instalacja elektryczna, którą należało wymienić.

„Nasz nowy dom”: W czwartek premiera odcinka

Już po drobnym fragmencie zwiastuna widać, że ekipa remontowa programu „Nasz nowy dom” sprostała wyzwaniu i odmieniła mieszkanie tak, że to w zasadzie jest nie do poznania. W czwartek o 20.05 na antenie Polsatu zostanie wyemitowany pełny odcinek, dzięki czemu będzie można w całej okazałości zobaczyć dzieło budowlańców.

Już po zwiastunie widać także, że Katarzyna Dowbor będzie musiała pomagać w ocieraniu łez szczęścia. Nie ma się co dziwić, że Panie nie wytrzymały emocji, gdy zobaczyły, w jak fantastycznych warunkach przyjdzie im teraz mieszkać.

– Dziękuję całemu Polsatowi, staliście się moją rodziną — mówi wzruszona Pani Magda.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Nasz nowy dom” w ogniu krytyki. Remont nie spełnił oczekiwań? „Beznadzieja, masakra”
  2. Olek Sikora powalony na ziemię w „Pytaniu na śniadanie”. Ida Nowakowska nie wiedziała, co robić
  3. „Koniec duetu the Krzamels?” Kammel „przegrał” z nietypowymi rywalem, Izabella Krzan dokonała wyboru

 

Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces