Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Najstarsze mamy w polskim show-biznesie. Rekordzistka urodziła w wieku 60 lat
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.05.2022 20:52

Najstarsze mamy w polskim show-biznesie. Rekordzistka urodziła w wieku 60 lat

mama
Fot. Bartek Kasprzykowski, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons; Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73), CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons; Urszula.me, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Postępy w medycynie sprawiły, że rodzenie nawet w późnym wieku jest coraz bezpieczniejsze. Coraz więcej gwiazd decyduje się na późne macierzyństwo – także na polskim gruncie. Ile lat miała najstarsza mama polskiego show-biznesu?

Media zelektryzowała ostatnio wiadomość, że urodzona w 1973 roku Katarzyna Sokołowska, znana z programu „Top Model”, zostanie mamą. Nie jest ona jednak „rekordzistką” w kwestii późnego macierzyństwa.

Ile lat miała najstarsza mama polskiego show-biznesu?

Nietrudno znaleźć polskie gwiazdy, które urodziły po 40-ce. Na tej liście znajduje się między innymi Małgorzata Kożuchowska, która urodziła synka Jana Franciszka w wieku 43 lat. Ciąża przebiegała bez najmniejszych komplikacji.

Równie szczęśliwymi mamami w tym wieku zostały aktorka Katarzyna Warnke (w 2019 roku urodziła się jej córka Helena) czy Katarzyna Glinka (w 2020 roku przyszedł na świat syn Leo). 43 lata to zdecydowanie szczęśliwy wiek – listę zamyka urodzona w 1960 piosenkarka Urszula, której syn Szymon urodził się w 2003.

Niewiele młodsza była Tamara Arciuch, która przywitała na świecie córkę Nadię w 2016 roku. Z kolei Małgorzata Rozenek-Majdan miała 42 lata, kiedy urodził się jej trzeci syn – Henryk.

Jednak dotychczasowy rekord należy do aktorki Barbary Sienkiewicz. Gwiazda urodziła w wieku 60 lat – na dodatek na świat przyszły bliźnięta: Ania i Piotruś. Do szczęśliwych narodzin doszło w 2015 roku.

Mówiono wtedy na nią „najstarsza polska mama”. Niestety, spotkała się wówczas ze sporą ilością krytyki, w związku z tak późną decyzją na macierzyństwo. Od tego czasu raczej unika mediów. Twierdzi też, że plotki o zastosowaniu metody in vitro nie są prawdziwe.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pod studiem „DDTVN” czekała roztrzęsiona kobieta, wypatrywała Filipa Chajzera. „Kompletnie mnie to rozwaliło”
  2. „Królowa życia” przeszła nieudany zabieg medycyny estetycznej. Jak teraz wygląda?
  3. Ujawniono zarobki Maryli Rodowicz w „The Voice Senior”. Pozostali jurorzy będą zazdrościć?