Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nagle spłynęły takie wieści od Pawlikowskiej. Kompletna zmiana
Julia Bogucka
Julia Bogucka 14.02.2024 08:23

Nagle spłynęły takie wieści od Pawlikowskiej. Kompletna zmiana

Beata Pawlikowska
AKPA, Instagram @beata.pawlikowska

Podróżniczka Beata Pawlikowska ma za sobą pełne przygód lata. Mowa zarówno o perypetiach zawodowych, tych, związanych z ekspedycjami, jak i życiem osobistym. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt książek dotyczących przede wszystkim podróży i rozwoju osobistego. Trzy dekady temu związała się z kontrowersyjnym dziennikarzem Wojciechem Cejrowskim. Od ich rozstania minęło wiele lat, a ostatnio Pawlikowska wiodła spokojne życie u boku innego mężczyzny. Sytuacja jednak diametralnie się zmieniła. 

Beata Pawlikowska i jej dziennikarska ścieżka

Jej wielką pasją są podróże, a w dziennikarstwie debiutowała na antenie Radia Koszalin. Po rozpoczęciu kariery na początku lat 90. przewinęła się przez kilka popularnych rozgłośni radiowych, pracując między innymi jako korespondentka z Londynu i prowadząca audycji muzycznych. Od 1999 do 2004 roku w Radiu Zet zaczęła się dzielić swoim zainteresowaniem ekspedycjami poprzez program “Świat według blondynki”.

EN_01487741_0006.jpg
Źródło: Pawel Wodzynski/East News

Pisała felietony i artykuły do wielu tytułów prasowych, między innymi “Głosu Pomorza”, “Rzeczpospolitej” czy “Playboya”. Wydała wiele książek o tematyce poświęconej przede wszystkim podróżom, rozwojowi osobistemu i zdrowemu odżywianiu, które samodzielnie ilustrowała. Dwukrotnie wygrała w konkursie Klubu Publicystyki Turystycznej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za najlepsze reportaże zagraniczne, a maj 2010 przyniósł jej nagrodę Magellana za promocję i spopularyzowanie podróżowania.

Beata Pawlikowska sugeruje, że wie, jak nie dopuścić do ciężkich wad płodu. ”Zdrowe pożywienie, sen, medytacja, modlitwa” Beata Pawlikowska została zgwałcona w Londynie. Porażające fakty tragedii

Beata Pawlikowska - związek z Wojciechem Cejrowskim

Jeśli chodzi o życie osobiste, Beata Pawlikowska ma za sobą burzliwe związki. Jednym z najgłośniejszych był ten z Wojciechem Cejrowskim. Parę zbliżyła wspólna pasja do podróży, która zdawała się przykrywać duże różnice światopoglądowe, które były pomiędzy nimi. W 1994 roku wzięli ślub kościelny, który, co ciekawe, nigdy nie został sformalizowany przez urząd stanu cywilnego.

Wspólne zainteresowania to jednak nie było wszystko, bowiem dekadę później Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski się rozstali. Sąd biskupi unieważnił ich zawarte przed ołtarzem małżeństwo.

“To nie był dobry związek. Nie lubiliśmy się, nie byliśmy przyjaciółmi. Ja nie lubiłam jego kontrowersyjnego programu w telewizji, bo kompletnie nie zgadzałam się z jego poglądami, on nie znosił moich książek, szczególnie tych o życiu. Walczyliśmy, trzaskaliśmy drzwiami, rozstawaliśmy się, wracaliśmy.”

- opowiadała dziennikarka w rozmowie z “Vivą!”.

ZOBACZ TEŻ: Beata Pawlikowska zaręczyła się! 54-letnia gwiazda pokazała piękny pierścionek

Beata Pawlikowska i perypetie związkowe

Lata później i po kolejnych miłosnych rozczarowaniach, dziennikarka podczas jednej z podróży poznała prawnika Danny'ego Murdocka. Wszystko rozpoczęło się w 2017 roku i wskazywało na to, że w końcu Beata Pawlikowska wreszcie osiągnie prawdziwe szczęście. Po przeprowadzce do Polski mężczyzna oświadczył się dziennikarce, a ta z ognikami w oczach opowiadała o setkach ślubów, które sobie z nim wyobraża.

“Zamierzamy wziąć co najmniej sto ślubów. Za każdym razem inaczej, zgodnie z lokalnymi tradycjami. Raz będziemy pobierać się na tropikalnej plaży nad Oceanem Indyjskim, a raz na szczycie Himalajów”

- mówiła Beata Pawlikowska w 2021 roku “Plejadzie”.

EN_01317355_0028.jpg
Źródło: TRICOLORS/East News

Nic nie zdawało się sugerować, że sielanka się zakończy. Niestety, ostatnio media obiegła informacja o rozstaniu podróżniczki i prawnika.

“Po raz pierwszy od siedmiu lat spędzam Walentynki znów jako szczęśliwy singiel. Rozstanie nie jest porażką. Jest raczej odwagą bycia wiernym sobie. Jest też okazaniem szacunku zarówno sobie, jak i partnerowi kiedy w szczerej i spokojnej rozmowie stwierdzamy, jaka jest prawda o nas”

- napisała dziennikarka na swoim Instagramie, ogłaszając tym samym rozstanie z Dannym Murdockiem.