Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Na ślubie Cejrowski zabronił gościom 1 rzeczy. Ma młodszą o prawie 20 lat żonę
Julia Bogucka
Julia Bogucka 13.02.2024 14:24

Na ślubie Cejrowski zabronił gościom 1 rzeczy. Ma młodszą o prawie 20 lat żonę

Wojciech Cejrowski, Joanna Najfeld
KAPiF, TRICOLORS/East News

Wojciech Cejrowski swego czasu wzbudzał olbrzymie emocje w Polsce. Wszystko za sprawą jego odważnie wygłaszanych, prawicowych poglądów. Mimo tradycyjnego spojrzenia na świat, dziennikarz ma za sobą dwie uroczystości ślubne. Pierwsza z nich została unieważniona przez sąd biskupi. Gdy żenił się po raz drugi z młodszą od siebie o 18 lat kobietą, miał jedną ważną zasadę.

Wojciech Cejrowski zasłynął kontrowersją

W mediach zaczął się pojawiać w 1992 roku występując z Wojciechem Mannem w programie “Non Stop Kolor” emitowanego na antenie TVP2, ale na wyżyny popularności wspiął się dzięki formatowi “WC Kwadrans”. Wojciech Cejrowski znany jest ze swojego zamiłowania do podróży, co wielokrotnie pokazywał dzięki różnym formom działalności medialnej. Odbył kilkadziesiąt ekspedycji po całym świecie, a to, co zobaczył, zapisał w książkach.

EN_00941022_0048.jpg
Źródło: ARTUR BARBAROWSKI/East News

Wojciech Cejrowski odważnie wyraża swoje radykalne poglądy dotyczące spraw społecznych, czym zarówno zaskarbił sobie zwolenników, jak i zdobył przeciwników. Dziennikarz deklaruje, że jest katolikiem i właśnie na takich wartościach chciałby opierać współczesny świat. Jego opinie dotyczące Unii Europejskiej, społeczności LGBT+ i praw kobiet są określane jako co najmniej kontrowersyjne. Jest też znany z wyjątkowo ostrego języka.

Mocna wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego wywołała oburzenie. W sieci pojawił się apel Barbara Kurdej-Szatan podjęła bardzo trudną decyzję. Chodzi o jej dziecko, nie miała innego wyjścia

Wojciech Cejrowski ożenił się dwukrotnie

Pomimo zadeklarowanego tradycyjnego spojrzenia na świat, Wojciech Cejrowski dwukrotnie się ożenił. Pierwszy ślub wziął z Beatą Pawlikowską, również dziennikarką i podróżniczką. To zapewne wspólne pasje sprawiły, że ich drogi niegdyś się skrzyżowały. Para stanęła przed ołtarzem w 1994 roku, jednak już po 10 lat zdecydowali się na rozstanie. Co ciekawe, mieli za sobą wyłącznie ślub kościelny, nigdy nie został on zatwierdzony przez urząd stanu cywilnego. Udało im się zdobyć unieważnienie małżeństwa z rąk sądu biskupiego.

EN_01525968_0075.jpg
Źródło: Wojciech Olkusnik/East News

W kolejnych latach Wojciech Cejrowski związał się z drugą kobietą, Joanną Najfeld, publicystką i działaczką katolicką młodszą od siebie o niemal 20 lat. Jej poglądy są bardzo zbliżone do tych, wyznawanych przez dziennikarza. Powołując się na prasę religijną, reprezentuje ona “konserwatywny feminizm pro-life". W 2006 roku współorganizowała w Warszawie “Marsz dla Życia i Rodziny” i jest związana z otoczeniem czasopisma “Fronda”. Od 2011 roku nie pojawia się w polskich mediach.

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?

Naprawdę Wojciech Cejrowski to zrobił?

Ślub Wojciecha Cejrowskiego i Joanny Najfeld odbył się dwukrotnie. Zapisy mówią o dwóch datach i dwóch miejscach na świecie. Pierwsza uroczystość miała miejsce w kościele w Pelpinie w 2010 roku, a rejestr ślubów stanu Teksas zdradza, że 23 września 2011 roku wzięli drugi ślub właśnie w Stanach Zjednoczonych.

Polski ślub wiązał się ze specjalnymi zasadami zarządzonymi przez Wojciecha Cejrowskiego. Para nie chciała epatować swoim uczuciem w mediach. Dlatego postanowili uchronić swoją prywatność poprzez… zabronienie gościom robienia zdjęć. Z tego też powodu w sieci można znaleźć niewiele informacji na temat całego wydarzenia. Różne zasady panują podczas uroczystości ślubnych, ale coś takiego? Co o tym myślicie?

Cejrowski bez hamulców wypowiedział się ws. strajków. Żadna Polka nie chciałaby usłyszeć podobnych słów
Wojciech Cejrowski
Screen z youtube.com/ Wojciech Cejrowski
Wojciech Cejrowski postanowił wypowiedzieć się na temat tego, co aktualnie dzieje się w naszym kraju z powodu wyroku TK. W ostrych słowach skomentował strajki, które mają miejsce w całej Polsce. Tym razem przesadził? Podróżnik jest znany z kontrowersji, ale mało kto spodziewał się czegoś podobnego.Wojciech Cejrowski jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz mocnych poglądów. Na jego Facebooku pojawił się wpis na temat trwających od piątku protestów oraz strajków po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK) w sprawie zakazu aborcji eugenicznych. W mediach społecznościowych padły mocne słowa. Z pewnością niektóre Polki nie mogą w to uwierzyć.
Czytaj dalej
Co się stało? Wojciech Cejrowski błaga o modlitwę. ”Bardzo proszę wprost w mojej intencji”
wojciech cejrowski
fot. Wojciech.Cejrowski / Facebook
Wojciech Cejrowski zaniepokoił fanów ostatnim wpisem. Kontrowersyjny dziennikarz często udziela się w rozmaitych akcjach i prosi o pomoc dla innych. Jako że jest osobą głęboko wierzącą, często apeluje o wsparcie modlitwą. Tym razem jednak nie poprosił o pomoc dla innych, ale dla samego siebie. Bardzo proszę wprost w mojej intencji. Z całą mocą, jaką tylko kto ma w swoim zasięgu – czytamy na profilu podróżnika. Co się stało?Cejrowski dodał enigmatyczny wpis, w którym błaga o modlitwę za samego siebie. Jego prośba została szybko wysłuchana, w komentarzach fani deklarują chęć pomocy. Co takiego stało się w życiu dziennikarza? Od razu pojawiły się pewne spekulacje.
Czytaj dalej