Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nadia poślubiła Araba. Kiedy pojechała do jego rodzinnego domu, przeżyła koszmar
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 30.04.2021 19:43

Nadia poślubiła Araba. Kiedy pojechała do jego rodzinnego domu, przeżyła koszmar

Nadia o swoim mężu Arabie
fot. pixabay.com/.Sammy-Williams (zdjęcie poglądowe)

Nadia, wychodząc za swojego męża, nie sądziła, że kultura arabska tak daleka jest od europejskiej. Jej przeżycia zostały opisane w książce, której spora część ukazała się w internecie.

Nadia jest bohaterką książki „Fatma. Moja arabska teściowa”. Opisano w niej przeżycia Polki, która wyszła za Araba i zamieszkała z jego rodziną w Libii. Niestety, Nadia nie miała pojęcia, jak odległe są wspomniane kultury, przez co przeżyła ogromny szok już chwilę po przekroczeniu rodzinnego domu swojego męża.

Wtedy też poznała swoją teściową, która okazała się jednym z głównych problemów w jej małżeństwie.

Nadia nie mogła uwierzyć własnym oczom

Nie da się ukryć, że nasz świat jest bardzo podzielony jeżeli chodzi o kulturę. Praktycznie każdy kraj ma swoje charakterystyczne obyczaje i to samo tyczy się religii. Co więcej, coś, co nam europejczykom wydaje się normalne, dla osoby z Afryki może być nie do pomyślenia i na odwrót.

Na własnej skórze przekonała się o tym Nadia, która od pierwszego momentu spędzonego w domu swojego męża przeżyła prawdziwy szok kulturowy.

Było już po zachodzie słońca w porze przed ostatnią modlitwą, kiedy kobieta przyleciała do Afryki. Pierwszą rzeczą, jaką ujrzeli wszyscy oczekujący domownicy i liczni goście, były przerażone oczy Nadii. Było to spowodowane rodzinnym rytuałem – zarżnięciem baranka pod stopami panny młodej, gdy ta pierwszy raz przekracza próg domu męża. To barbarzyństwo zaszokowało cudzoziemkę, zrobiło jej się słabo – czytamy.

Niestety, nie był to koniec koszmaru Nadii. Jej głównym problemem okazała się teściowa, która od samego początku była do niej źle nastawiona. Wszystko dlatego, że Fatma miała zupełnie inne wyobrażenie, jak powinna wyglądać żona jej syna i jak powinno wyglądać całe jego życie.

Fatma za wszystko obwiniała Nadię i starała się nastawić swojego syna przeciwko niej. Polka mogła liczyć na wsparcie tylko ze strony siostry Muchtara, a nawet on zmienił się nie do poznania.

Cała historię można poznać w książce „Fatma. Moja arabska teściowa”.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi

Źródło: popularne.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania