Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > "Milionerzy".Uczestnik zdębiał, kiedy usłyszał pytanie za 500 zł. Odpowiedź zna każdy Polak, on potrzebował koła
Martyna Pałka
Martyna Pałka 08.02.2023 14:03

"Milionerzy".Uczestnik zdębiał, kiedy usłyszał pytanie za 500 zł. Odpowiedź zna każdy Polak, on potrzebował koła

Milionerzy
fot. kadr z programu "Milionerzy"

Niespodziewane pytanie w programie “Milionerzy” zaskoczyło uczestnika. Hubert Urbański wypowiedział słynne zdanie, które wielokrotnie słyszeliśmy, jeszcze podczas nauki w szkole. Zawodnik musiał ratować się kołem, podczas gdy odpowiedź powinien znać każdy Polak. 

Niecodzienne pytanie w programie "Milionerzy"

Wielkimi krokami zbliża się 13. edycja uwielbianego przez widzów teleturnieju. Zanim jednak TVN wyemituje nowe odcinki, przygotowało dla fanów kilka powtórek starszych wydań programu. W 597 odcinku show padło zaskakujące pytanie, od którego zależało wygranie 500 złotych.

W pewnym momencie prowadzący program Hubert Urbański zadał zawodnikowi pytanie, które każdy z nas przynajmniej raz usłyszał podczas nauki w szkole od swojego nauczyciela historii. To jedno zdanie wyprowadziło uczestnika z równowagi.

Śmierć kliniczna: wyznał, co ukazało mu się przed oczami, gdy umierał Oddał mocz na Katarzynę Cichopek. Cała Polska zobaczyła, co stało się na wizji TVP

"Milionerzy": Padło pytanie, które każdy z nas usłyszał kiedyś w szkole

Prowadzący zapytał zawodnika o to, dlaczego nauczyciele historii uczą dzieci w szkołach prostego i dobrze wszystkim znanego zdania “Na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym”. Ma to pomóc uczniom lepiej zapamiętać jedno z ważnych wydarzeń historycznych. Odpowiedzi przedstawiały się następująco:

A. wodza z okresu i wojny punickiej

B. miejsce śmierci Juliusza Cezara

C. datę założenia Rzymu 

D. przyczynę najazdu Wizygotów

Uczestnik nie był przekonany co do swojej odpowiedzi i postanowił skorzystać z koła ratunkowego 50/50, czym zaskoczył wszystkich telewidzów.

"Milionerzy": Jaka jest odpowiedź na kultowe pytanie?

W końcu po wykorzystaniu koła ratunkowego zawodnik postanowił zaznaczyć odpowiedź C, która mówi, że zdanie to ma pomóc uczniom zapamiętać datę założenia Rzymu. Szybko okazało się, że ma rację i jest to prawidłowa odpowiedź.

Rzym został założony w 753 roku przed naszą erą. Zdanie “na siedmiu wzgórzach piętrzy się Rzym” zawiera ukryte liczy 7, 5 i 3, dzięki czemu uczniowie szybciej mogą przyswoić tę istotną datę.

 

Powiązane
Ranczo quiz
Mógłbyś zostać wójtem w Wilkowyjach? Test wiedzy o serialu "Ranczo"