Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Michał Szpak został okrutnie potraktowany podczas egzaminów na studia
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 07.03.2021 20:41

Michał Szpak został okrutnie potraktowany podczas egzaminów na studia

Michał Szpak
instagram.com/michal_szpakofficial

Michał Szpak jest niezwykle umuzycznionym człowiekiem z wielkim talentem. Jego głos zachwycał ludzi na całym świecie – dzięki temu osiągnął spory sukces w Eurowizji. Okazuje się jednak, że wybitny wokalista nie mógł zdobyć wymarzonego wykształcenia. Wszystko przez… jego styl.

W tym wypadku zachowanie rekruterów wydaje się szczególnie nieuczciwe. Stracili prawdziwy diament.

Michał Szpak nie uzyskał wymarzonego wykształcenia. Co było tego przyczyną?

Michał Szpak znany jest w Polsce jako jeden z najlepszych w tej chwili wokalistów. Przede wszystkim doceniane jest to, w jaki sposób operuje głosem. Jego umiejętności wokalne stoją na najwyższym poziomie.

Szpak sam przecież uczy innych – dzięki posadzie trenera w „The Voice of Poland” ma kontakt z wieloma młodymi głosami, które warto jedynie ukształtować. Sprawdza się w tym znakomicie – jego podopieczni robią teraz wielkie kariery.

Co jednak z jego wykształceniem muzycznym? Wiadomo, że próbował je uzyskać jednak bezskutecznie. Starał się dostać najbardziej znanej szkoły muzycznej w kraju, czyli na Wydział Piosenkarski Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Niestety, bezskutecznie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Rekruterów odrzucił jeden konkretny szczegół. Co najgorsze, nie miał zupełnie żadnego związku z głosem.

Michał Szpak nie przyjęty do szkoły przez… swój styl

Niestety, Szpak nie mógł dostać się do szkoły muzycznej przez swój styl ubioru i makijaż. Właśnie te dwie rzeczy miały najbardziej odrzucić od niego rekruterów.

Po rezygnacji ze ścieżki muzycznej, Szpak wybrał psychologię na Uniwersytecie SPWS. Niektóre źródła podają, że jej nie ukończył, a inne, że udało mu się wytrzymać na kierunku z powodzeniem przez pięć lat.

Nie to jest jednak najważniejsze, bo Szpak zrobił świetną karierę muzyczną bez konieczności kształcenia. Być może jednak dzięki studiom psychologicznym udało mu się lepiej dogadać z uczestnikami „The Voice of Poland”.

Innym znanym wokalistą młodego pokolenia, który nie uzyskał wykształcenia wyższego jest Dawid Podsiadło. Muzyk często nawiązuje do tej sytuacji w swoich utworach.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [se.pl]